خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

2 هزاع Ůˆ 179 نفع ŘŻŘ§Ů†Ř´â€ŒŘ˘Ů…ŮˆŘ˛ ٞسع Ř§Ů„Ř¨ŘąŘ˛ŰŒ به Ř§ŘąŘŻŮˆŰŒ ŘąŘ§Ů‡ŰŒŘ§Ů† Ů†ŮˆŘą اؚزام Ů…ŰŒâ€ŒŘ´ŮˆŮ†ŘŻ

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 13:00
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز گفت: راهیان نور پسران امسال با اعزام 17 کاروان و 2 هزار و 179 نفر دانش آموز در بخش‌های عمده که بیشتر آنها از کرج هستند انجام می‌شود.
البرز،اردو،مجتبي،جنگ،تمدن،اعزام،سردار،مولايي،دانش،نور،راهيان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، سردار سیدیوسف مولایی امروز در نشست خبری راهیان نور که در مدرسه ابتدایی رهروان کوثر برگزار شد، اظهار داشت: راهیان نور که سالیان سال در ابعاد واقشار مختلف برگزار می‌شود یک عملیات فرهنگی بسیار بزرگ در ابعاد تربیتی است که از 8 سال دفاع مقدس بر می‌خیزد.
وی با اشاره به اینکه کشورهای مختلف دغدغه‌های بسیاری برای حفظ تمدن و اصالت خود دارند، افزود: کشور ما با چنین تمدنی باید برای شناساندن ارزشها و تمدن خود از دانش آموزان و مدارس استفاده کند.
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز ادامه داد: نگاه ما به دفاع مقدس یک نگاه رزمی و حادثه‌ای نبوده بلکه یک مدرسه عشق است و ارزشهای انقلابی که در آن مشق شده حول انسان محوری بوده است.
سردار مولایی با بیان اینکه تجهیزات ما در مقابل دشمن زیر صفر بود و تمام دنیا با ما درجنگ بودند که حتی یک سیم خاردار به ما نمی‌فروختند، عنوان کرد: جنگ ما درس اعتماد به نفس به جوانان بود.
وی با بیان اینکه در 9 ماهه اول جنگ به دلیل تفرقه‌هایی که وجود داشت فقط توانستیم 100 کیلومتر پیشروی داشته باشیم، تصریح کرد: اما در 9 ماهه دوم جنگ با سایه وحدت و همدلی توانستیم 90 درصد خاک خود را پس بگیریم و خرمشهر را آزاد کنیم.
سردار مولایی با اشاره به اینکه دانش آموزان باید بصیرت انقلابی داشته باشند و بتوانند دشمن را بشناسند، خاطرنشان کرد: ما 36 هزار دانش آموز شهید داریم و کشور ما دارای تمدن و ایثارگری با عظمتی است.
وی با بیان اینکه راهیان نور پسران امسال با اعزام 17 کاروان و 2 هزار و 179 نفر دانش آموز در بخش‌های عمده که بیشتر آنها از کرج هستند انجام می‌شود، گفت:در این اردو پخش فیلم روز، کلاسهای آموزشی نظامی، آموزشهای کار در شب با حضور رزمندگان قدیمی، اجرای تئاتر، برپایی غرفه‌های سوغات برای ترویج کار و حضور مدافعان حرم برنامه‌ریزی شده است.
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز ادامه داد: در اعزام راهیان نور دختران حدود2 هزار و 291 نفر با عوامل به این اردو در سال جاری اعزام شدند.
انتهای پیام/ش