سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

ŮŘšŘ§Ů„ŰŒŘŞ Ů…ŮˆŘŹ ŘŻŮˆŮ… Ř¨Ř§ŘąŘ´â€ŒŮ‡Ř§ از ŘąŮˆŘ˛ چهاعشنبه؛ ŘŻŮ…Ř§ŰŒ Ů‡ŮˆŘ§ ŘŻŘą چهاعمحال Ůˆ Ř¨ŘŽŘŞŰŒŘ§ŘąŰŒ ڊاهش Ů…ŰŒâ€ŒŰŒŘ§Ř¨ŘŻ

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 13:00
معاون هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: موج نخست سامانه بارشی تا اواخر وقت سه‌شنبه در استان فعال است که موج دوم بارش‌ها از روز چهارشنبه وارد استان می‌شود.
باد،تردد،بارش،بختياري،چهارمحال،وزش،روز،برف،سامانه،استان

مهرداد قطره در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: بر اساس آخرین خروجی مدلهای هواشناسی، روز سه‌شنبه از شدت ناپایداریها در بخش‌های شرقی کاسته می‌شود اما همچنان در غرب و نواحی جنوبی بارش برف و باران و وزش باد ادامه دارد.
وی افزود: موج اول این سامانه اواخر وقت سه‌شنبه استان را ترک می‌کند اما از اواسط روز چهارشنبه موج دوم این سامانه وارد استان می‌شودو تا اواخر وقت پنجشنبه، وزش باد شدید، بارش برف و باران ، رعد و برق و کاهش دید را در سطح استان در پی دارد.
بیشتر بخوایند
معاون هواشناسی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: با توجه به افزایش سرعت وزش باد به ویژه برای روز پنجشنبه، کولاک برف خصوصا در ارتفاعات و مناطق کوهستانی انتظار می‌رود.
قطره خاطرنشان کرد: شدت بارش‌های سامانه مذکور برای نیمه غربی و بخش‌هایی از جنوب استان پیش‌بینی می‌شود.
از روز پنجشنبه بعد از ظهر با نفوذ هوای سرد، کاهش محسوس دما انتظار می‌رود و توده هوای سرد تا اوایل هفته آینده بر استان حاکم است.
تردد در محورهای مواصلاتی چهارمحال و بختیاری روان است
احمد جمشیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد اظهار داشت: با توجه به ورود سامانه بارشی جدید به استان اکیپ‌های راهداری با تمام توان و تجهیزات در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند و فعالیت آن‌ها تا آخرین لحظات بارش ادامه دارد.
وی افزود: از شب گذشته عملیات شن و نمک پاشی و برف روبی در حال انجام است و با تلاش راهدارن هیچ‌ کدام از محورهای استان مسدود نیست و تردد روان است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای چهارمحال و بختیاری بیان کرد: از رانندگان خواهشمندیم در صورت امکان از سفرهای غیر ضروری خودداری نمایند و در صورت تردد تجهیزات ایمنی زمستانی به ویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند و با ذخیره سوخت کافی وارد جاده شده و در هنگام رانندگی احتیاط کامل را رعایت کنند.
انتهای پیام/ح