خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1795139 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

استان همدان با Ů…Ř´ÚŠŮ„ ÚŠŮ…Ř¨ŮˆŘŻ ٞعستاع Ů…ŮˆŘ§ŘŹŮ‡ است

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:49
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: در استان همدان با مشکل کمبود پرستار مواجه هستیم.
زريني،شرايط،سطح،پرداخت،اظهار،استان،ايراني،اشاره،پرستاري،پرست ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، دکتر ابراهیم جلیلی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز پرستار اظهار داشت: در حال حاضر 3 هزار پرستار در دانشگاه علوم پزشکی همدان مشغول به کار هستند اما با این حال با مشکل کمبود نیروی پرستار مواجه هستیم.
وی با تاکید بر اینکه در استان همدان با کمبود نیروی پرستار مواجه‌ایم، ابراز کرد: اکنون با وجود 3هزار پرستار در سیستم بهداشتی درمانی، عملکرد 6 هزارپرستار را اجرایی می‌کنیم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان از لزوم اجرای طرح پرستار اجتماعی یاد کرد و گفت: پرستاران نباید صرفا بر بالین بیماران باشند بلکه باید تجارب و توانمندی‌های خود را در سطح جامعه و بیرون از بیمارستان نیز برای ارتقای سلامت مردم، منتشر کنند.
جلیلی به وجود تنگناهای مالی و خدمات باکیفیت پرستاران اشاره کرد و افزود: امیدواریم با تلاش، شرایط کادر درمان و نیروهای پرستاری را با موازات پیشترفت به تعادل برسانیم.
رئیس نظام پرستاری استان همدان نیز در این مراسم به سواد بالا و توانایی پرستاران ایرانی اشاره کرد و اظهار داشت: کشورهای مطرح و پیشرفته‌ای مانند کانادا و استرالیا از جمله کشورهایی هستند که پرستاران ایرانی را به‌راحتی جذب و مشغول به کار می‌کنند.
هادی زرینی با بیان‌اینکه پرستاران ایرانی در سطح خاورمیانه حرف اول را می‌زنند،تاکید کرد: پرستاران ایرانی به راحتی و بدون در کشورهای پیشرفته جهان پذیرش می شوند که این امر به تخصصی شدن رشته پرستاری در ایران کمک می‌کند.
وضعیت پرداختی پرستاران مناسب نیست
وی همدان به وضعیت نامناسب عدالت در پرداخت حقوق پرستاران اشاره کرد و افزود: متاسفانه حقوق ماهیانه پرستاران غیر بالینی نسبت به پرداختی بالینی که در روز با انواع ویروس‌ها و بیماری‌های خطرناک در ارتباط اند یکسان و مشابه پرداخت می‌شود.
رئیس سازمان نظام پرستاری همدان با اشاره به اینکه پرداخت‌های پرستاران منظم شده است، گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته حقو‌ق پرستاران به طور نامنظم پرداخت می‌شد که اکنون این شرایط بهبود یافته است.
زرینی به سختی حرفه پرستاری اشاره کرد و اظهار داشت: باتوجه به بدقولی بیمه‌ها در پرداختی‌ها اما امیدواریم دستگاه‌های مربوطه با درخواست بازنشستگی 20 ساله پرستاران موافقت کنند.
وی از شرایط نامناسب پرستاران شرکتی خبرداد و گفت: متاسفانه سختی کار و اضافه کاری برای این پرستاران درنظر گرفته نمی‌شود.
وی با بیان‌اینکه استان همدان رتبه نخست را در مدیریت پرستاری در سطح کشور به خود اختصاص داده است، گفت: خوشبختانه سال‌گذشته استان همدان، نمره 100 که بالاترین نمره بوده را از وزارت بهداشت دریافت کرده است.
انتهای پیام/شبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1795139 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.