خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

رئیس شبکه یک: «جام‌جم» جزئیات برنامه‌سازی در تلویزیون را به رخ می‌کشد

تسنیم | فرهنگی و هنری | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:48
دبیر کمیسیون تخصصی برنامه‌های ترکیبی جشنواره جام‌جم از بررسی 68 آثار ترکیبی از 14 شبکه تلویزیونی خبر داد و گفت: برگزاری جشنواره جام‌‎جم باعث شده تا همه جزئیات برنامه‌سازی در تلویزیون را نشان دهند.
قرار،آثار،تلويزيوني،ضعف،سيما،ارزيابي،مخاطب،نقاط،تركيبي،كميسي ...

خلاصه خبر

برای رویه بهتر قضاوت‌ها، جلسات مختلفی تنظیم شده که داوران حضور پیدا می‌کنند و به صورت شورایی درباره نقاط قوت و ضعف برنامه‌ها تصمیم گرفته می‌شود.
وی در خصوص ضرورت برگزاری جشنواره جام‌جم، تصریح کرد: داوری جشنواره باعث می‌شود فارغ از عکس‌العمل مخاطب، برنامه‌سازی را با وجوه حرفه‌ای ارزیابی کنیم و نقاط قوت برنامه‌های ترکیبی را تشویق و نقاط ضعف را به برنامه‌سازان یادآوری کنیم.
زین‌العابدین جشنواره جام جم را یک تلنگر برای تقویت برنامه سازی دانست و افزود: این جشنواره باعث رشد و تعالی برنامه‌ها می‌شود؛ کسانی که از نظر حرفه‌ای کارشان را دقیق انجام دادند، تشویق خواهند شد و کسانی که کارهایشان باید تقویت شوند، نقاط ضعف آن‌ها بررسی می‌شود تا در آینده به امتیازات بالایی در برنامه‌سازی دست پیدا کنند.
آن‌جا به وجوهی تأکید می‌شود که معمولاً کمتر توجه شده است.
قاعدتاً با کشف گرافیک‌سازان، آیتم‌سازان و تیتراژ خوب از دل برنامه‌ها، به عنوان نقاط برتر و استعدادهای برنامه‌سازی سیما معرفی می‌شوند.