خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1761570 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کمبود مدرسه در مسکن مهر دامغان/تحصیل۱۰۰۰دانش‌آموز در مدارس همجوار

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:45
دامغان - مدیرآموزش‌وپرورش دامغان به کمبود فضای آموزشی در شهرک مسکن مهر این شهر اشاره کرد و گفت: یک هزار دانش‌آموز ساکن این منطقه در مدارس دیگر درس می‌خوانند.
كاتبي،فرهنگي،نفر،استان،مسكن،مدارس،جشن،دامغان،دامغاني،مهر،آمو ...

به گزارش خبرنگار مهر، حسن کاتبی ظهر دوشنبه در نشست شورای آموزش‌وپرورش دامغان، بابیان اینکه در حال حاضر به دلیل کمبود فضای آموزشی حدود یک هزار نفر دانش‌آموز در مسکن مهر در مدارس شهرک‌های هم‌جوار تحصیل می‌کنند، تأکید کرد: در جریان سفر اخیر رئیس جمهور به استان سمنان موافقت احداث یک باب آموزشگاه تحصیلی در مسکن مهر دامغان اخذ و اداره کل توسعه، تجهیز و نوسازی مدارس استان موظف به احداث این آموزشگاه شد که امیدواریم این موضوع جامع عمل پوشیده شود.
وی در دومین بخش از سخنان خود افزود: در دهه فجر امسال آموزشگاه ۹ کلاسه دوره دوم متوسطه با گنجایش ۱۸۰ دانش‌آموز شامل شش اتاق اداری، نمازخانه، کارگاه، سایت و آموزشگاه و در زمینی به مساحت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع و با زیربنای یک هزار و ۳۷۰ مترمربع و بااعتبار دو میلیارد تومان با مشارکت یک خیّر و نمازخانه کانون فرهنگیان مدرسه‌ساز افتتاح می شود.
دبیر شورای آموزش‌وپرورش دامغان در دیگر بخش سخنان خود و با اشاره به برگزیده شدن یک هزار نفر دانش‌آموز دامغانی در مسابقات فرهنگی هنری در سطح استان و کشور، گفت: این افراد در ۹ بخش شامل رشته‌های قرآن و عترت، نماز، کتاب‌خوانی، نمایش و فیلم‌های کوتاه و در ۷۰ رشته شرکت داشتند.
کاتبی درباره برنامه‌های فرهنگی در دستور کار آموزش‌وپرورش نیز گفت: جشن تکلیف یک هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر دامغانی به میزبانی مصلای امام خمینی(ره) و در دو نوبت جداگانه در نیمه دوم اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه ۱۴هزار دانش‌آموز دامغانی در ۱۰۵ آموزشگاه شهری و روستایی این شهرستان تحصیل می‌کنند، گفت: یک هزار و ۲۰۰ نفر دبیر، آموزگار و کادر اجرایی کار آموزش این تعداد دانش‌آموز را بر عهده‌دارند.
در این جلسه در خصوص برنامه‌ریزی جشن ۴۰ سالگی انقلاب در سطح مدارس، برگزاری جشن تکلیف برای دختران، برگزاری مسابقات فرهنگی هنری، بررسی کمبود فضای آموزشی در شهرک مسکن مهر و استفاده از ظرفیت خیران برای تجهیزات برای هنرستان و مراکز کار و دانش و گزارش از وضعیت سوادآموزی بحث و بررسی و تبادل‌نظر صورت گرفت.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1761570 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.