خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1770032 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

محمدولی:‌ طلا فروش ها کاسبی ندارند/ جزئیات جلسه با بانک مرکزی برای رفع مشکلات صنعت طلا- اخبار اقتصادی

تسنیم | اقتصادی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:45
رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه بارندگی و سردی هوا باعث شده کاسبی طلا فروشان تعطیل شود،‌ از جزئیات جلسه این اتحادیه با مسئولان بانک مرکزی گفت.
تراكنش،مطرح،اتحاديه،قيمت،بانك،مركزي،سكه،طلا

آیت محمد ولی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ در خصوص جلسه اتحادیه طلا و جواهر با مسئولان بانک مرکزی گفت: در این جلسه مشکلاتی که در خصوص داد و ستد و معاملات ریالی طلا و سکه داشتیم را مطرح کردیم.
وی افزود: بخشنامه جدید بانک مرکزی برای محدودیت تراکنش های کارتی، مشکلاتی را برای صنعت طلا همراه داشته است چراکه معاملات در این صنعت با ارقام بالا صورت می گیرد و محدودیت تراکنش های کارتی کار را برای بازاری ها سخت کرده است.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: به عنوان مثال همین امروز قیمت یک کیلو طلا 350 میلیون تومان است ولی اگر بازاری ها بخواهند طلا بفروشند و بعد بلافاصله بخرند، نمی توانند این کار را انجام دهند چراکه بیش تر از 100 میلیون تومان نمی توانند در طول روز تراکنش داشته باشند.
محمد ولی همچنین تاکید کرد که در این جلسه مشکلاتی که درباره مجوز فعالیت واحدهای سکه فروشی بوجود آمده را مطرح کردیم.
البته بانک مرکزی هم توضیحاتی درباره مشکلات مطرح شده از سوی ما ارائه داد ولی قرار شد در جلسات بعدی به جمع بندی برسیم.
به گفته این مقام مسئول در اتحادیه طلا و جواهر، اعضای این اتحادیه با بانک مرکزی در خصوص وکیوم و بسته بندی سکه های طلا نیز مباحثی را مطرح کرده و از بانک مرکزی مشورت گرفته اند که چه کارهایی برای استانداردسازی وکیوم سکه ها انجام دهند.
محمد ولی در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری نیز گفت: الان طلا فروشی ها و همکاران ما در این صنعت کاسبی ندارند به خاطر اینکه هوا بارانی و سرد است، ضمن اینکه نوسانات و گرانی طلا و هم به این مشکل دامن زده است.
وی با بیان اینکه قیمت ها در مجموع نسبت به هفته قبل افزایشی بوده است در خصوص تغییر قیمت ها بعد از کاهش قیمت دلار در بازار آزاد، گفت: به دنبال ارزان شدن دلار، قیمت مثقال هم کم شد و طبعاً طلا هم کمی ارزان شد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1770032 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.