خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1757184 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

تنها راه توسعه کهگیلویه و بویراحمد توجه به حوزه فرهنگ و هنر است

مهر | فرهنگی و هنری، استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:43
یاسوج- رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تنها راه توسعه این استان توجه به حوزه فرهنگ و هنر است.
نيافتگي،وضعيت،فرهنگ،رسانه،هنرمندان،اسلامي،فرهنگي،هنر،هنري،حو ...

به گزارش خبرنگار مهر، شریف اسلامی بعد از ظهر دوشنبه در نشست هنرمندان استان با مدیرکل جدید صدا و سیمای استان گفت: مهمترین مسئله امروز استان توسعه نیافتگی است که این خود موجب بروز مسائل و مصائب دیگری نیز شده است.
اسلامی با بیان اینکه توسعه در دنیا با ارتباطات و فرهنگ شکل گرفته است، بیان کرد: هنوز اهمیت و نقش حوزه فرهنگ در توسعه و رشد جامعه برای بسیاری از متولیان و مسئولان ناشناخته است و کمترین توجه به حوزه فرهنگ و هنر در بحث اعتبارات می شود.
وی تصریح کرد: ما همیشه فکر می کنیم باید یک دولتی بیاید و ما را از توسعه نیافتگی نجات دهد و به این خاطر همیشه منتظر دولت و یا عامل بیرونی هستیم که کهگیلویه و بویراحمد را به توسعه برساند اما غافل از اینکه رهیافت توسعه موفق و پایدار، توسعه درون زاست و تا ما از نظر فرهنگی و سرمایه انسانی رشد نکنیم به توسعه در دیگر بخش ها نیز نخواهیم رسید.
اسلامی تاکید کرد: کلید توسعه سرمایه انسانی نیز در دست دستگاهای فرهنگی، هنرمندان و رسانه هاست و اگر این حوزه ها خود رشد یافته و یا در اولویت نباشند، این چرخه معیوب ادامه خواهد یافت.
رئیس حوزه هنری استان همچنین با اشاره به اینکه هنرمندان درک بیشتری از مشکلات موجود در جامعه دارند، بیان کرد: جامعه فرهنگ و هنر با زبان تاثیرگذار هنر خود می توانند بسیاری از مصائب و مشکلات و آسیبها را درمان کنند.
اسلامی، هنر و طنز را دو عنصر درمانگر در شرایط کنونی جامعه دانست و گفت: جامعه ای که در آن امید و نشاط کمرنگ باشد جامعه ای ایستاست و امید و نشاط به عنوان دو عامل پویایی و تحرک در هر جامعه ای می تواند با هنر و طنز گسترش یابد.
وی گفت: هنرمندان در وضعیت کنونی جامعه برای بهبود وضعیت مطلوب و زیست بهتر نقش مهمی دارند و باید در این زمینه گامهای جدی بردارند.
اسلامی همچنین با بیان اینکه دوران گلوله جادویی و سوزن تزریقی در نظریه های ارتباط جمعی سپری شده است، اظهار کرد: به واسطه گسترش رسانه های جدید و شبکه های اجتماعی قدرت نفوذ رسانه های سنتی کمتر شده و باید به دنبال روشها و شیوه های جدید در ارائه پیام به مخاطب بود.
رئیس حوزه هنری استان تصریح کرد: سرعت تغییر در جامعه بسیار زیاد است و رسانه استانی و دستگاههای فرهنگی و هنری باید خود را با این وضعیت تطبیق دهند و استراتژیی های جدید و کارآمدی اتخاذ کرده و راهبردهایی متناسب با این تغییر تدوین و عملیاتی کنند.
وی در پایان برهم افزایی ظرفیتهای فرهنگی و هنری استان تاکید کرد و اظهار داشت: صدا و سیما و حوزه هنری می توانند با تجمیع و جهت دهی به این ظرفیتها موجب رشد و تعالی فرهنگی استان شوند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1757184 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.