خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

واشنگتن: پامپئو با مقام‌های سعودی درباره ایران گفت‌وگو کرد

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:41
معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته وزیر خارجه این کشور در سفر به ریاض با مقام‌های سعودی دیدار و با آنها درباره مسائل مختلف منطقه‌ای از جمله ایران گفت‌وگو کرده است.
وزير،خارجه،يمن،آمريكا،سعودي

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «رابرت پالادینو»، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای تصریح کرد «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا در دیدار با مقام‌های سعودی با آنها درباره مسائل مختلف از جمله ایران، روسیه و یمن گفت‌وگو کرده است.
مقام آمریکایی تصریح کرده پامپئو در ریاض با «عادل الجبیر»، وزیر مشاور در امور خارجی عربستان سعودی و «سلمان بن عبدالعزیز»، سفیر عربستان سعودی در آمریکا دیدار گفت‌‌وگو کرده است.
در این بیانیه آمده است: «پامپئو و وزیر مشاور سعودی درباره مسائل مهم منطقه‌‌ای شامل ایران، سوریه، یمن، لبنان، لیبی و افغانستان گفت‌وگو کردند.»
طبق این بیانیه، مقام‌های آمریکا و سعودی در خصوص اهمیت ادامه پیشرفت‌ها در مسئله یمن برای دستیابی به صلح و پایان دادن به جنگ در این کشور توافق کرده‌اند.
معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته پامپئو و الجبیر درباره «ضرورت ادامه تلاش‌های منطقه‌ای برای مقابله با فعالیت‌های مخرب ایران» نیز گفت‌وگو کرده‌اند.
انتهای پیام/