خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1761488 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

غیبت ترامپ به نفع نشست داووس است

جهان | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:38
به نوشته تارنمای اندیشکده اوراسیاریویو، عدم حضور رئیس جمهوری آمریکا در نشست امسال مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس، اهمیتی نداشته و چه بسا درچارچوب پیشبرد اهداف جهانی این نشست باشد.
نقل،ايرنا،سران،جهاني،اقتصاد،سوئيس،مجمع،داووس

به گزارش جهان نيوز به نقل از ایرنا، اوراسیا ریویو به نقل از 'فردی گستایگر' از خبرنگاران دیپلماتیک 'اس‌ار‌اف' سوئیس نوشت: ترامپ بیش از آن که باعث تقویت مجمع جهانی اقتصاد شود، باری بر دوش آن خواهد بود.
بویژه با توجه به آن که وی قرار نبود با هیچ ابتکار عمل خلاقانه ای در این نشست حاضر شود و تنها می خواست از داووس برای تبلیغ و مطرح کردن خود استفاده کند.»این خبرنگار سوئیسی در ادامه با بیان این که «مجمع داووس به حضور ترامپ و دیگر روسای جمهوری که در جمع سران صنعت تنها نقش تزئینی دارند، نیازی ندارد»، می گوید: غیبت ترامپ حتی می تواند فرصتی برای داووس 2019 میلادی باشد.
با نبود مردی که می خواست کم و بیش توجه ها را به خود اختصاص دهد، موضوعات مهم و بحث های جالب در مورد آینده اقتصادی جهان اهمیت و مخاطب بیشتری خواهند یافت.»به گزارش ایرنا، مجمع جهانی اقتصاد امسال از 22 تا 25 ژانویه (2 تا 5 بهمن) همچون دوره های پیش با حضور سران سیاسی و اقتصادی کشورهای مختلف در شهر داووس سوئیس برگزار می شود.ترامپ پنجشنبه گذشته در اعتراض به عدم تصویب بودجه برای ساخت دیوار مرزی، سفر خود به داووس سوئیس برای شرکت در مجمع جهانی اقتصاد را لغو کرد.امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه نیز یک روز پس از ترامپ، اعلام کرد که به دلیل «برنامه فشرده کاری» متاثر از جنبش جلیقه زردها، در این نشست شرکت نخواهد کرد.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1761488 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.