خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

مسابقات ŘłŘąŘ§ŘłŘąŰŒ قعآن ÚŠŘąŰŒŮ… ŘŻŘą استان ڊعمانشاه بعگزاع Ů…ŰŒâ€ŒŘ´ŮˆŘŻ

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:38
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: مسابقات سراسری قرآن کریم امسال برای با همکاری چهار دستگاه فرهنگی در استان کرمانشاه برگزار می‌شود.
اسفند،كرمانشاه،اوقاف،استان،قرآن،كريم،نفر،برگزار،آزمون،مسابقات

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حجت‌الاسلام آیت عباسیان در نشست خبری مسابقات سراسری قرآن کریم که امروز در اوقاف استان برگزار شد، با اشاره به اینکه مسابقات سراسری قرآن کریم امسال برای نخستین بار با همکاری چهار دستگاه فرهنگی برگزار می‌شود، اظهار داشت: ثبت‌نام این مسابقات از دهم دی ماه آغاز شده و تا پنجم بهمن ماه نیز ادامه دارد.
وی با اشاره به برگزاری مناسب طرح تربیت حافظان قرآن کریم طی هفت سال پیاپی توسط اوقاف استان عنوان کرد: از سال گذشته آزمون طرح تربیت حافظان قران کریم با مشارکت وزارت ارشاد برگزار و سبب ایجاد وحدت و همدلی بین دستگاه‌های فرهنگی و قرآنی شد.
عباسیان با اشاره به اینکه مسابقات سراسری قرآن کریم سال گذشته در قالب 14 رشته برگزار شد گفت: در سال گذشته 10 هزار و 395 نفر برای آزمون این طرح ثبت‌نام کردند و 7469 نفر در جلسه آزمون حاضر شدند.
مدیرکل اوقاف و مور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه در سال گذشته 2963 نفر معادل 40 درصد از حاضران در جلسه نمره قبولی را کسب کردند افزود: 249 نفر از این افراد در سطح کشور تقدیر شدند.
وی با بیان اینکه مسابقات امسال در قالب 18 رشته شامل سه گروه برگزار می‌شود گفت: این رشته‌ها در سه گروه حفظ قرآن کریم، معارف و اهل بیت(ع) و آموزش‌های الکترونیکی تقسیم‌بندی شده‌اند.
عباسیان با اشاره به اینکه مبلغ ثبت‌نام در این دوره از مسابقات برای عموم مردم 6000 تومان و برای دانش‌آموزان 2000 تومان است افزود: در سراسر کشور 36 هزار نفر در این مسابقات شرکت کرده‌اند که غیر از دانش‌آموزان 4612 نفر مربوط به استان کرمانشاه است.
وی با بیان اینکه آزمون کتبی این مسابقات پنجشنبه نهم اسفند ماه برگزار می‌شود گفت: آزمون آموزش الکترونیکی اول و دوم اسفند و آزمون شفاهی 11 تا 16 اسفند برای گروه‌های سنی ابتدایی و پایینتر و از 18 تا 23 اسفند ویژه دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی بالاتر برگزار می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه افزود: هر شهرستانی که تعداد شرکت‌کنندگان آن به 30 نفر برسد مرکز برگزاری آزمون خواهد بود اما کمتر از این تعداد به شهرستان‌های همجوار اعزام خواهند شد.
انتهای پیام /ش