خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

9 Ř´ÚŠŘ§ŘąÚ†ŰŒ ŘşŰŒŘąŮ…ŘŹŘ§Ř˛ ŘŻŘą منءقه Ř­ŮŘ§Ř¸ŘŞâ€ŒŘ´ŘŻŮ‡ ÚŠŘąÚŠŘł نءنز ŘŻŘłŘŞÚŻŰŒŘą شدند

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:38
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان نطنز گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 9 نفر شکارچی در قالب 4 گروه در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز دستگیر شده‌اند.
زيست،پرونده،نطنز،كركس،منطقه،حفاظت

علیرضا غلامی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار تسنیم از کاشان، با اشاره به دستگیری 9 شکارچی در کوه های کرکس اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 9 شکارچی در قالب چهار گروه در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز دستگیر شده‌اند که از این چهار گروه، 6 قبضه سلاح مجاز و 3 قبضه سلاح غیر مجاز و 5 لاشه کل و قوچ وحشی کشف شده است.
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست نطنز گفت: نبود پاسگاه‌های محیط زیست در منطقه حفاظت شده کرکس یکی از معضلات جدی است که در منطقه حفاظت شده کرکس حداقل به 3 پاسگاه نیاز داریم تا بتوانیم از این منطقه به خوبی حفاظت کنیم.
وی با بیان اینکه همه شکارچی‌های دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی بعد از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شده‌اند، افزود: از ابتدای سال جاری سه پرونده چرای غیرمجاز دام، شش پرونده تصرفات غیرمجاز مراتع و سه پرونده رفع تصرف ملی به میزان 2 هکتار در نطنز تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: با همکاری دوست داران محیط زیست در نطنز، سه اتاقک دیده‌بانی در سه نقطه حساس در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز ساخته شده که بتوانیم بهتر از این منطقه حراست کنیم.
غلامی پیرامون وجود یوزپلنگ و یا پلنگ در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز، خاطرنشان کرد: تا کنون هیچ مدرک معتبر و قابل قبولی از وجود پلنگ و یا یوزپلنگ در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز به دست نیامده است و نمی‌توانیم وجود آن‌ها را تأیید کنیم.
انتهای پیام/ش