خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کودکان و نوجوانان باید با آرمان ها و مفاهیم انقلاب آشنا شوند

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:30
شیراز - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس گفت: نسل جدید از انقلاب خاطره ای ندارند بنابر این کودکان و نوجوانان را باید با مفاهیم، آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب آشنا کرد.
جلسه،اداره،رقم،فجر،دستاوردهاي،ادامه،نوجوانان،نوجوان،فارس،كود ...

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی کتابخانه های عمومی فارس زهرا افتخاری در چهارمین جلسه برنامه‌ریزی کارگروه کودک و نوجوان ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: این کارگروه طی سال‌های اخیر توانسته با برنامه‌ریزی و انجام فعالیت‌های متنوع ویژه کودکان و نوجوانان رتبه قابل قبولی را کسب کند و همیاری و مشارکت بین دستگاه‌های عضو کارگروه برنامه‌های خوبی را رقم زده است.
وی تصریح کرد: کودکان ونوجوانان امروز که از نزدیک انقلاب را لمس نکرده و در آن حضور نداشته‌اند باید با مفاهیم و آرمان‌های انقلاب آشنا شوند و انتقال این مفاهیم با روش‌های هنرمندانه و با هدف حفظ و حراست از ارزش‌ها، از وظایف کارگروه کودک و نوجوانان است.
مدیر کل کانون فارس افزود: دهه فجر فرصت مغتنمی است تا در جهت رشد و شکوفایی جسمی و ذهنی کودکان و نوجوانان تلاش شود و با ارائه‌ی برنامه‌های ارزشمند و پر محتوا، در جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرات ماندگاری را برای آنها رقم زد و این میسر نخواهد شد مگر با باورپذیری دستاوردهای انقلاب برای خودمان و انتقال این باور به نسل امروز .
افتخاری از اعضای کارگروه خواست ضمن دوری از کلیشه‌ها و برنامه‌های تکراری، ضمن پیوند دستاوردهای فناوری با دستاوردهای فرهنگی و هنری، فضایی شاد و پویا را برای کودکان و نوجوانان رقم بزنند .
مدیر کل بهزیستی فارس نیز با تأکید بر امیدآفرینی گفت: لازم است خدمات انقلاب به درستی به نسل کودک، نوجوان و جوان اطلاع‌رسانی شود تا ضمن شناخت این دستاوردها، روحیه امید را در آنان تقویت کرد .
مرتضی موسوی، در ادامه گفت: در این چهل سال علیرغم همه فشارها و تحریم‌ها، جنگ ها و ترورها، انقلاب راه خود را با همت مردم ادامه داده و پیچ‌های خطرناکی را پشت سر گذاشته است؛ این دوران ثبات و توسعه به لطف خدا و همت مردم انقلابی با رشد بیشتری ادامه مسیر می‌دهد .
موسوی از نواختن زنگ انقلاب در مهد کودک (بر اساس موارد مطرح شده در جلسات شهرستان شیراز) خبر داد و گفت: امسال قرار است زنگ انقلاب به جای مدرسه در مهدهای کودک نواخته شود تا با بهره‌وری از شور و هیجانی که در ذات کودکان است و با اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری، نشاط بیشتری را در بین کودکان ایجاد کنیم .
در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاه‌های عضو کارگروه کودک و نوجوان برنامه‌های نهایی سازمان خود را ارائه دادند .
به پیشنهاد اداره کل کانون فارس، قرار است جلسات کارگروه کودک و نوجوان ستاد دهه فجر با هدف آشنایی اعضا با سایر دستگاه‌ها، هر بار در یک اداره کل برگزار شود که میزبانی جلسه چهارم کارگروه را اداره کل بهزیستی فارس بر عهده داشت