خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

پنجشنبه، 30 دی 1400
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

نقش برج مراقبت فرودگاه‌های منطقه در سقوط هواپیما ۷۰۷ چیست؟

انتخاب | برگزیده، اقتصادی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:25
نقش برج مراقبت فرودگاه های پیام و مهرآباد پس از سقوط هواپیمای ۷۰۷، یکی از ابهاماتی است که هنوز به آن پاسخ داده نشده است.
اشتباه،فرود،مهرآباد،بوئينگ،هدايت،سقوط،مراقبت،هواپيماي،باري،پ ...

خلاصه خبر

نقش برج مراقبت فرودگاه های پیام و مهرآباد پس از سقوط هواپیمای ۷۰۷، یکی از ابهاماتی است که هنوز به آن پاسخ داده نشده است.
بر اساس اطلاعات کسب شده، خلبان هواپیما زمان ورود به باند فرودگاه فتح، نتوانسته هواپیما را کنترل کند و از انتهای باند خارج شده و به دیواره فرودگاه برخورد کرده است و پس از آن به شهرک مسکونی صفا شهر برخورد می‌کند.
با بررسی نقشه های سه فرودگاه مهرآباد، پیام و فتح این احتمال بیش از پیش قوت می گیرد که هواپیمای بوئینگ 707 به اشتباه و با هدایت نادرست برج مراقبت به سمت فرودگاه فتح تغییر مسیر داده است.
فرودگاه
فرودگاه
ابعاد حادثه سقوط هواپیمای بوئنیگ 707 و هدایت غیرکارشناسی هواپیما به سمت فرودگاه فتح زمانی کاملا مشهود می شود که تصاویر باند فرودگاه های مهرآباد و پیام را با باند فرودگاه فتح مقایسه می کنیم.
فرودگاه
همچنین فرودگاه مهرآباد دارای دو باند 4 هزار متری و یک باند بتنی 474 متری است که این مسئله نشان می دهد که فرودگاه مهراباد بهترین گزینه برای فرود هواپیماهای باری مذکور بوده است.
همچنین باید شفاف شود که کدام یک از برج های مراقبت( فرودگاه مهرآباد یا فرودگاه پیام) در بروز این حادثه نقش داشته اند.