خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

جمعه، 14 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

کودکان اوتیسم کاشان در سایه بی مهری مسئولان/شناسایی ۱۰۰کودک بیمار

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:23
کاشان - بالغ بر ۱۰۰ کودک مبتلا به اوتیسم در کاشان شناسایی شده اند اما مسئولان شهری حمایت چندانی از این کودکان نمی کنند.
تفاوتي،اختلالات،كلامي،مبتلايان،مهر،انتقاد،بالغ،هيئت،جامعه،با ...

خلاصه خبر

خبرگزاری مهر- گروه استانها: اوتیسم یک شرایط پیچیده‌ی عصبی-رفتاری در کودکان و شامل اختلالاتی در تعاملات اجتماعی و رشد کلامی و مهارت‌های ارتباطی همراه با رفتارهای تکراری و سخت است و به دلیل گستردگی علائم بیماری آن را اختلال طیف اوتیسم می‌نامند.
در شهرستان کاشان نیز خانواده هایی با این اختلال عصبی دست و پنجه نرم می کند به نحوی که تاکنون بیش از ۱۰۰ کودک مبتلا به اوتیسم در انجمن مربوط به این بیماران تشکیل پرونده دادند در حالی که پیش بینی می شود تعداد آنان بالغ بر ۱۵۰ نفر باشد اما متاسفانه مسئولان شهری از کودکان مبتلا به اوتیسم هیچ حمایتی نمی کنند.
عضو هیئت مدیره انجمن اوتیسم کاشان در گفت و گو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه متاسفانه بیماری اوتیسم یک بیماری ناشناخته و در حال پیشرفت در کشور است، در ارتباط با بیماری و علائم آناظهار داشت: اوتیسم یکی از اختلالات دوران کودکی و یکی از اختلالات رشدی استک ه باعث عدم گسترش ارتباطی فرد از بدو تولد می شود و تاکنون هیچ دلیل خاصی برای آن تبیین نشده است.
علائم ۱۵ گانه بیماری اوتیسم
عضو هیئت مدیره انجمن اتیسم کاشان نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تشخیص به موقع کودکان مبتلا به اتیسم موجب برگشت آنان به جامعه می شود، اظهار داشت: توانمندسازی مهمترین موضوع کودکان مبتلا به اتیسم است در حالی که این نوع از کودکان می تواند یک جامعه را درگیر خود کنند و با وجود این اختلالات توانمندی هایی دارند که می تواند در پیشرفت جامعه موثر باشند.
انتقاد از برخورد نامناسب برخی افراد با کودکان مبتلا به بیماری اوتیسم