خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1761783 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

گمانه‌زنی‌های ایجاد حکومت موقت چالش مهم تشکیل تیم‌های انتخاباتی در افغانستان- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:18
نماینده پارلمان افغانستان اعلام کرد که گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال تشکیل حکومت موقت سبب شده است تا نامزدان احتمالی انتخابات ریاست جمهوری این کشور نتوانند تیم انتخاباتی تشکیل دهند.
تشكيل،افغانستان،ثبت،جمهوري،رياست،نامزدان،انتخابات

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمد داود کلکانی» اظهار داشت: شایعات درباره احتمال تشکیل حکومت موقت روند ثبت نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری این کشور را به چالش کشیده است.
نماینده مردم کابل در پارلمان تصریح کرد، نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به دلیل شایعات احتمال تشکیل حکومت موقت تا کنون نتوانسته‌اند تیم‌های انتخاباتی خود را تشکیل دهند.
وی افزود: ائتلاف‌های سیاسی نیز برنامه و راهکار مشخصی ندارند به همین دلیل برای تشکیل تیم انتخاباتی با مشکل روبرو شدند.
تنها یک هفته تا پایان زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور باقی مانده است اما تاکنون نامزدان احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در این روند ثبت نام نکردند.
تا کنون تنها «لطیف پدرام» رهبر کنگره ملی، «عبدالحکیم تورسن»، «عنایت‌الله حفیظ» و «نورالله جلیلی» در روند ثبت نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ثبت نام کرده است.
اما نامزدان احتمالی مطرح از جمله اشرف غنی، رئیس جمهور کنونی، حنیف اتمر مشاور سابق امنیت ملی، رحمت الله نبیل، رهبر حزب محور مردم افغانستان و «صلاح الدین ربانی» رهبر حزب جمعیت در این روند ثبت نام نکرده‌اند.
کمیسیون انتخابات افغانستان نیز اخیرا به نامزدان احتمالی انتخابات ریاست جمهوری این کشور هشدار داده است که روند ثبت نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری این کشور به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.
انتهای پیام/.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1761783 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.