سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کتاب‌های جدید نویسنده فرانسوی برای کودکان ایرانی چاپ شد

مهر | فرهنگی و هنری | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:18
۳ عنوان کتاب جدید کلر ژوبرت نویسنده فرانسوی به زبان فارسی برای کودکان توسط انتشارات آستان قدس رضوی منتشر و راهی بازار نشر شدند.
بافتني،چاپ،منتشر،عناوين،تصويرگري،عنوان،كودكان،خدا،داستان،جلد ...

به گزارش خبرگزاری مهر، مجموعه «داستان‌های شکر خدا» اثر کلر ژوبرت نویسنده و تصویرگر فرانسوی توسط انتشارات آستان قدس رضوی برای کودکان منتشر و عرضه شد.
کلر ژوبرت متولد ۱۹۶۱ میلادی (۱۳۴۰ خورشیدی) در یک خانواده مسیحی در پاریس است که در ۱۹ سالگی به دین اسلام روی آورد.
او که بیش از ۳۰ سال است در ایران زندگی می‌کند تاکنون کتاب‌های مختلفی برای کودکان ایرانی نگارش و تصویگری کرده و تعدادی کتاب نیز به زبان فرانسه نوشته است.
وی دارای لیسانس علوم تربیتی و فوق لیسانس ادبیات کودک از دانشگاه «لومان» فرانسه است و تحصیلات حوزوی نیز دارد.
از جمله آثار کلرژوبرت می‌توان به «درخت سوخته»، «لینالونا»، «آرزوی زنبورک»، «در جستجوی خدا»، «امین ترین دوست»، «قصه مارمولک سبز کوچولو»، «دعای موش کوچولو»، «کلوچه‌های خدا»، «یک داستان تخیلی با مفهوم قرآنی» و..
اشاره کرد.
سه جلد از مجموعه «داستان‌های شکر خدا» برای گروه سنی «الف» و «ب» و در قالب «کتاب های پروانه» توسط به‌نشر منتشر شده است و جلد چهارم این اثر در دست انتشار است.
عنوان نخست این مجموعه که شامل سه داستان است، «زیرزمین بازی» نام دارد و تصویرگری‌اش به عهده فرشته جعفری فرمند بوده است.
در این جلد سه داستان با عناوین «بازهم توت فرنگی»، «زیرزمینِ بازی» و «غذایِ دورهم» چاپ شده‌اند.
نویسنده در جلد بعدی این مجموعه با عنوان «عروسک کج و کوله» که تصویرگری آن توسط طیبه توسلی انجام شده است، سه داستان با عناوین «برگ موشی»، «عروسک کج و کوله»و «قولِ قول» را به رشته تحریر درآورده است.
در جلد سوم این مجموعه هم با عنوان «کفش‌های بافتنی» با تصویرگری افروز قلی‌زاده سه داستان با عناوین «کفش‌های بافتنی»، «دو جوراب آبی» و «پیف پیف» چاپ شده است.
داستان های تخیلی این مجموعه برای کودکان در گروه سنی «الف» و «ب» نگارش شده و در سیر خطی هر داستان اتفاقاتی می‌افتد که باعث می‌شود شخصیت اصلی آن متوجه یکی از مهربانی‌های خداوند شود.
هر جلد از این مجموعه با شمارگان ۴ هزار نسخه و قطع رحلی برای کودکان منتشر شده است.
قیمت هر مجلد هم ۸ هزار تومان است.
جلد چهارم این مجموعه با عنوان«سه فندقِ گمشده» با تصویرگری طیبه توسلی در حال آماده‌سازی برای چاپ است.