خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1755843 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کمیسیون فرهنگی حساسیت بیشتری بر عملکرد مدیران داشته باشد

مهر | فرهنگی و هنری | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:18
اساس انقلاب فرهنگی بود و انتظار می‌رود کمیسیون فرهنگی مجلس علاوه بر اقدامات مربوط به کمیسیون، نسبت به عملکرد مدیران اجرایی جامعه نیز حساسیت‌های بیشتری داشته باشد.
انقلاب،مديران،نيازسنجي،تصميم،حوزه،تبليغات،جامعه،فرهنگي،فرهنگ

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه گفتگوی فرهنگی با موضوع «تبلیغات فرهنگی و فرهنگ تبلیغات از سیاست گذاری تا اجرا» با حضور علی زارعی نجفدری دبیرکل اتحادیه جهانی ناشران مسلمان و عضو کمیته فرهنگ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگی از آنتن رادیو گفتگو پخش شد.
زارعی نجفدری در این برنامه گفت: تبلیغات یک متغیر وابسته به فرهنگ است و به عبارتی نمی‌توان تبلیغات را جدا از فرهنگ تعریف کرد.
متاسفانه بسیاری از مباحث تبلیغی در جامعه، فارغ از فرهنگ مطرح می‌شوند و در نتیجه به بیراهه می‌روند، در صورتی‌که تبلیغات جزء جدایی ناپذیر فرهنگ محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه تبلیغات جریان‌ساز از فرهنگ جریان‌ساز نشأت می‌گیرد، افزود: زمانی فرهنگ، تاثیرگذار خواهد بود که جریان‌سازی کند و جامعه را با موج آن، حرکت دهد.
در این صورت نیز می‌توان گفت تبلیغات بر حوزه فرهنگ تاثیرگذار است.
متاسفانه عمده تصمیم‌سازان، تصمیم‌گیران فرهنگی و عموم مدیران اجرایی فرهنگی جامعه ما از جنس فرهنگ نیستند و هویت فرهنگی ندارند.
عضو کمیته فرهنگ و تمدن شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نقش مشورت در تصمیم‌گیری حوزه فرهنگ گفت: مشاوره زمانی موثر است که شنونده مشورت با موضوع مورد نظر آشنایی لازم را داشته باشد.
انتظار نیست که همه نمایندگان مجلس متخصص فرهنگی باشند اما یکی از رسالت‌های مهم کمیسیون‌های مجلس در ارتباط با حوزه فرهنگ، نظارت بر عملکرد تصمیم سازان و مدیران فرهنگی جامعه است.
دبیرکل اتحادیه جهانی ناشران مسلمان در ادامه گفت: اساس انقلاب ما فرهنگی بود و انتظار می‌رود کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی علاوه بر اقدامات مربوط به کمیسیون، نسبت به عملکرد تصمیم سازان، تصمیم گیران و مدیران اجرایی جامعه نیز حساسیت‌های بیشتری داشته باشند.
نجفدری با اشاره به فاصله تبلیغات با نیازهای جامعه، گفت: در مباحث فرهنگی و تبلیغی، نیازسنجی یک عنصر به شدت مهم و تعیین کننده محسوب می‌شود.
یکی از مشکلات حوزه فرهنگ کشور، نبود موضوع‌یابی صحیح است.
متاسفانه ما در بسیاری از موارد به موضوعاتی می‌پردازیم که مورد نیاز جامعه نیست.
وی گفت: بسیاری از تصمیم‌سازی‌های فرهنگی جامعه از ارتکاز ذهنی افراد نشأت می‌گیرند و تصور می‌کنند بهترین تصمیم است درصورتی‌که اینگونه نیست.
برای شناسایی موضوعات مورد نیاز جامعه به ویژه در حوزه فرهنگ باید به نیازسنجی کتابخانه‌ای، آکادمیک و میدانی پرداخت که متاسفانه در جامعه ما خیلی ضعیف به نیازسنجی میدانی پرداخته می‌شود.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1755843 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.