خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

فناوری‌های حوزه «آی‌تی» در اردبیل تجاری‌سازی شود

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:17
اردبیل - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: با توجه پیشرفت و توسعه تکنولوژی در حوزه‌های مختلف، باید فناوری‌های مرتبط با حوزه «آی.تی» تجاری‌سازی شود.
آي،استانداري،فن،اردبيل،بنيان،دانش،حوزه

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس کریمی پیش از ظهر دوشنبه در نشست با فعالان حوزه فناوری در اردبیل تصریح کرد: حوزه آی تی و استارتاپ‌ها با ایجاد کسب و کارهای جدید می‌توانند نقش مهمی در حوزه اشتغال داشته باشند.
وی افزود: هرگونه موفقیت در این عرصه جز با تجاری‌سازی فن آوری‌ها و روی آوردن به محصولات دانش بنیان مقدور نخواهد بود.
معاون استاندار اردبیل با بیان اینکه استانداری اردبیل و دستگاه‌های دولتی از شرکت‌های دانش بنیان حمایت جدی دارند، توضیح داد: در جهت توانمندسازی این شرکت‌ها با همه توان آماده حمایت و پشتیبانی از فعالان بخش‌های مرتبط هستیم.
وی با اشاره به نقش شرکت‌های دانش بنیان و فن آور حوزه آی تی در تحقق دولت الکترونیک؛ ادامه داد: تسهیل در خدمات رسانی به مردم با تولید نرم افزارها و اپلیکیشن‌های موبایل محور و با برنامه‌ریزی مناسب میسر خواهد شد.
کریمی افزود: معرفی مطلوب محصولات دانش بنیان و فن آور در جهت جذب سرمایه‌گذارهای این حوزه و تبدیل دانش به ثروت جزو کارهایی است که مد نظر حوزه اقتصادی استانداری اردبیل است.
وی اضافه کرد: امیدواریم در سال آینده آمار شغل‌های جدید در حوزه فناوری و طرح‌های دانش بنیان از جایگاه مطلوب و مورد رضایت همگان برخوردار شود.