خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1756163 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

همدان| 980 هزاع تن ŘłŰŒŘ¨â€ŒŘ˛Ů…ŰŒŮ†ŰŒ ŘŻŘą استان همدان ŘŞŮˆŮ„ŰŒŘŻ Ř´ŘŻ

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:16
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در 22 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کشت سیب‌زمینی انجام شده است، گفت: امسال حدود 980 هزار تن سیب‌زمینی در استان تولید شده است.
بذر،محصول،همدان،بذري،استان،كشاورزي،افزايش،توليد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، منصور رضوانی جلال صبح امروز در گردهمایی تولیدکنندگان سیب‌زمینی بذری استان همدان اظهار داشت: 22 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تحت کشت محصول سیب زمینی قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه میزان تولید سیب زمینی در استان امسال حدود 980 هزار تن بوده است، افزود: افزایش بهره‌وری از منابع آب و خاک از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان همدان است و با بهره‌گیری از ظرفیت تشکل‌های بخش کشاورزی در زمینه‌های مختلف از جمله تولید بذر در راستای افزایش تولید علیرغم کاهش سطح کشت حرکت می‌کنیم.
رضوانی جلال با بیان اینکه بخش کشاورزی دارای رسالت مهم تأمین امنیت غذایی در سطح کشور است، گفت: تولید سیب‌زمینی به عنوان یک محصول مهم و استراتژیک از مصادیق این امر محسوب می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با تأکید بر اینکه تولید بذر سالم با بهره‌وری بالا از مهم‌ترین عوامل افزایش بهره‌وری محصول سیب‌زمینی است، تصریح کرد: افزایش ضریب مکانیزاسیون، افزایش سیستم‌های نوین آبیاری و انتقال فناوری‌های نوین به مزارع از دیگر عوامل افزایش بهره‌وری محصول سیب‌زمینی محسوب می‌شود.
مدیرعامل شرکت تعاونی سیب‌زمینی کاران بهار با اشاره به موانع تولید سیب زمینی بذری اظهار داشت: واردات سیب‌زمینی بذری و کمبود اراضی ایزوله برای کشت بذر سیب‌زمینی از مهم‌ترین مشکلات در این بخش محسوب می‌شود.
وی افزود: این شرکت تعاونی با عضویت 3 هزار و 300 نفر در شهرستان بهار سالانه بیش از 2 هزار تن سیب‌زمینی بذری تولید می‌کند.
مجید ریحانی بیان کرد: کشاورزان پیشرو در عرصه تولید سیب‌زمینی می‌توانند با انتقال تجربیات در افزایش بهره‌وری در این بخش گام بردارند که این مهم با همت تعاونی محقق می‌شود.
انتهای پیام/ تبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1756163 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.