خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

آذری: بعد از 12 سال هنوز نام عزیزمحمدی و کفاشیان در سازمان لیگ و ثبت شرکت‌ها وجود دارد/ در نیم‌فصل اول شاهد آزار, اذیت و شیطنت‌های وحشتناک بودیم

تسنیم | ورزشی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:15
سعید آذری، مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان گفت: بعد از گذشت 12 سال هنوز نام عزیزمحمدی و کفاشیان در ساختار سازمان لیگ و در ثبت شرکت‌ها وجود دارد.
تومان،وضعيت،جام،نقل،ثبت،كيفيت،زمستاني،منصوريان،انتقالات،مدير ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سعید آذری درباره اینکه گفته بود تیم ذوب‌آهن به دنبال جذب بازیکن ارزان و لرزان است و اینکه آیا چنین بازیکنانی به راحتی پیدا می‌شوند یا خیر گفت: چنین بازیکنانی به راحتی گیر می‌آیند.
ذوب آهن سالهاست که این کار را می‌کند و بازیکنان خارجی خوبی را جذب می‌کند که هم ارزان باشند و هم کیفیت خوبی داشته باشند.
از سال 92 که من به باشگاه ذوب آهن آمدم آیین نامه‌ای را برای جذب بازیکنان خارجی تدوین کردیم که فکر می‌کنم چنین آیین نامه ای فقط در باشگاه ذوب آهن وجود داشته باشد.
خداراشکر ذوب‌آهن در طول این مدت بازیکن خارجی بی کیفیت نیاورده است البته شاید گاهی اوقات برخی بازیکنان به دلایلی آنطور که باید خوب نبودند اما عموما بازیکنان ذوب آهن با کیفیت هستند.
وی درباره برنامه این تیم در نیم فصل دوم لیگ برتر تصریح کرد: اهدافی برای باشگاه تدوین شده که باید در نیم فصل باید این اهداف به نتیجه برسد ذوب‌آهن تقریبا طی 5 سال گذشته فرازونشیب‌های زیادی داشته است اما در پایان کار و در مجموع این 5 سال یکی از بهترین و با ثبات ترین باشگاه‌های کشور بوده است.
همین اواخر کمیته تعیین وضعیت نامه‌ای را صادر کرد که در آن فقط باشگاه ذوب‌آهن اجازه ثبت قرارداد دارد و 15 باشگاه دیگر از این امر محروم هستند.
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن راجع به مدیریت خودش عنوان کرد: مدیری وجود دارد که در دو دوره‌ای که در ذوب‌اهن حضور داشته است در دوره اول مدیریتش استثنایی بوده و در دوره دوم موفقیتهای خوبی بوجود امده بود اما کافی است تیمی فقط یک نیم فصل مقداری در سراشیبی قرار بگیرد آن وقت عده ای تمام دوره مدیریت، توانمندی‌ها و زحماتش را زیر سوال می‌برد و شرایطی ایجاد می‌کنند تا اتفاقات بر علیه ذوب آهن رخ بدهد.
وی که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد، افزود: البته باید بگویم یزدی زاده به عنوان مدیرعامل کارخانه ذوب آهن و اعضای هیئت رئیسه باشگاه آدم های فرهیخته‌ای هستند و ما در باشگاه کار را سیستمی انجام می‌دهیم و سعید آذری در این بین فقط یک اسم است.
آذری با اشاره به عدم نتیجه گیری ذوب آهن در نیم فصل نخست گفت: در نیم فصل اول کار به نحوی پیش رفت که ما خیلی اذیت شدیم و انواع و اقسام آزار و اذیت‌های رسانه‌ای را علیه ذوب آهن شاهد بودیم.
شیطنت‌های وحشتناکی از سوی برخی‌ها دیدیم.
اما ذوب‌آهن باشگاهی است که در 50 سال گذشته یکی از تأثیرگذارترین باشگاه‌های ایرانی بوده است.
الان هم با توجه به توانمندی علیرضا منصوریان و اعتمادی که ما به بازیکنان تیم داریم فکر می‌کنم در نیم فصل دوم با مشکلات مالی که داریم شرایط خوبی را داشته باشیم.
هرچند دکتر یزدی زاده قول داده تا مشکلات مالی هم برطرف شود.
وی در خصوص جذب محمدرضا خلعتبری و دیگر فعالیت‌های ذوب آهن در فصل نقل و انتقالات زمستانی اظهار داشت: منصوریان در فصل نقل و انتقالات زمستانی دستور جذب دو بازیکن را داده است که یکی از آنها خلعتبری بود که جذب شده است.
بازیکن دوم نیز به دنبال مورد ارزون، لرزون و غلطون هستیم.
چند گزینه هم معرفی شده است که داریم بررسی میکنیم تا هر وقت آنها این خصوصیات را داشت و از لحاظ فنی هم خوب بود به باشگاه بیاوریم.
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن ادامه داد: تیم جای خالی دارد اما منصوریان فعلا دستور به جذب دو بازیکن داده است و قرار شده یک بازیکن دیگر در طول مسابقات آسیایی و قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی اگر نیاز بود جذب شود.
آذری در خصوص مطالبات باشگاه ها از سازمان لیگ در بحث اسپانسری و تبلیغات محیطی عنوان کرد: 200 میلیون تومان دو هفته پیش از سوی سازمان لیگ به باشگاه پرداخت شد خدا برکت بدهد می گویند در بیابان کهنه کفشی نعمت است.
علی رغم اینکه بهاروند و درودگر و سایر دوستان در سازمان لیگ در حال تلاش هستند این شأن فوتبال ما نیست که بعد از گذشت این همه مدت فقط 200 میلیون تومان به باشگاهی مثل ذوب آهن داده شود.به هر حال در سازمان لیگ پیگیری‌های حقوقی انجام می شود چرا که باشگاه‌ها از اسپانسرها حدود 85 میلیارد تومان طلب دارند.
این موضوع با اراده خاصی در حال پیگیری است تا باشگاه‌ها به حق و حقوقشان برسند.
وی مطرح کرد: به بهاروند گفتم اگر سازمان لیگ در ثبت شرکتها و مسائل مالیاتی دچار بهم ریختگی شده خود باشگاه‌ها می‌توانند وارد شوند و از اسپانسرها شکایت کنند.
واقعا اگر سازمان لیگ وضعیت حقوقی اش ایراد درد باشگاه های خودشان می‌توانند حقشان را بگیرند.
مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن درباره عدم برگزاری مجمع عمومی فدراسیون فوتبال و حواشی که بعد از جابجایی تاریخ این مجمع بوجود آمد گفت: با توجه به اینکه تاریخ مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، جام ملتهای آسیا و جام جهانی مشخص است و تقویم های بین المللی برای 4 تا 8 سال آینده به طور کامل مشخص هستند ما برای برگزاری مجمع به این شکل عمل می‌کنیم.
فکر می‌کنیم اسمش را بی سلیقگی نگذاریم و بگوییم این وضعیتی است که در ورزش ما حاکم است.
به هرحال مسائلی مربوط به بازنشستگی، مبحث عدم سیستمی اداره شدن ورزش و سایر مسائل وجود دارد.
مانند اینکه بعد از گذشت 12 سال هنوز نام عزیزمحمدی و کفاشیان در ساختار سازمان لیگ و در ثبت شرکتها وجود دارد.
آذری افزود: همه اینها را که کنار هم بگذاریم متوجه می شویم که وضعیت مجمع چرا باید مشخص شود.
البته خدارا شکر که مجمع برگزار نشد چرا که الان باید همه تمرکزها روی موفقیت تیم ملی باشد.
باید از زحمت بازیکنان تیم ملی و کی روش و همچنین رسانه ها و هواداران تشکر کنم و برگزار نشدن مجمع را هم بهتر است روی حساب عدم هماهنگی بگذاریم.
امیدواریم تیم ملی در پایان جام ملتها قهرمانی را تقدیم به 80 میلیون ایرانی کند.
انتهای پیام/