خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

بازدید رایزن فرهنگی ایران از بزرگ‌ترین مسجد شیعیان تایلند

مهر | دین و اندیشه | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:14
مهدی حسنخانی، رایزن فرهنگی ایران از مسجد امام علی(ع) بانکوک، بزرگ‌ترین مسجد شیعیان تایلند بازدید و با الیاس کیتارای، مدیر و متولی این مسجد درباره همکاری های مشترک فرهنگی گفت‌وگو کرد.
رايزن،جامعه،ديدار،اسلام،تايلند،فرهنگي،مسجد

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی حسنخانی، رایزن فرهنگی ایران در تایلند، ضمن بازدید از مسجد امام علی(ع) بانکوک با الیاس کیتارای، مدیر و متولی این مسجد ـ به عنوان بزرگ‌ترین مسجد شیعیان در تایلند ـ دیدار و با این صاحب‌نظر مسائل جهان اسلام، درباره موضوعات فرهنگی جامعه مسلمانان و زمینه‌های همکاری و گسترش فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی گفت‌وگو کرد.
در این دیدار که با حضور امامان جمعه و جماعت بانکوک (پایتخت تایلند) در دفتر انجمن مطالعات اسلامی مسجد امام علی(ع) برگزار شد، الیاس کیتارای در خصوص نحوه ساخت و توسعه بخش‌های مختلف مسجد و فعالیت‌های فرهنگی دفتر آن مانند برگزاری نشست‌های مختلف به مناسبت‌های مذهبی در سالن اجتماعات و فعالیت آموزشی در مدرسه اسلامی در جوار مسجد، توضیحاتی ارایه داد، سپس به بیان برخی از فعالیت‌ها و برنامه‌های سالانه مسجد پرداخت.
در ادامه مهدی حسنخانی، رایزن فرهنگی کشورمان هم با اشاره به مسائل روز و با تکیه بر جامعیت آموزه‌های اسلام ناب برای اقشار گوناگون جامعه، معرفی و تبیین شاخص‌های زندگی سعادتمندانه از منظر اسلام را از مهم‌ترین موضوعات و مفاهیم کاربردی در عصر حاضر دانست.
وی افزود: این نگرش موجب معنا و محتوابخشی فعالیت‌ها و نیز منجر به حرکت به سوی موفقیت و رستگاری فرد و جامعه می‌شود.
در ادامه این دیدار زمینه‌های همکاری و فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی در مناسبت‌های مختلف سال مورد بررسی طرفین قرار گرفت.