خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1533401 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

نیویورک تایمز: ارسال سیگنال از هواپیمای اوکراینی پیش از اصابت موشک متوقف شده بود

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | سه شنبه، 24 دی 1398 - 17:01
نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: هواپیمای مسافربری اوکراین در فاصله بین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه پیش از آنکه هدف قرار گیرد، مخابره سینگال خود را متوقف کرده بود.
شناسايي،موشك،هواپيما،سيستم،رادار،سيگنال،سامانه،پرتاب،ثانيه

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز با انتشار گزارشی مدعی شده است هواپیمای اوکراینی که صبح چهارشنبه در اطراف تهران، پایتخت ایران سقوط کرد، ۳۰ ثانیه پیش از اصابت موشک، ارسال سیگنال را متوقف کرده بود.
تحلیل نیویورک تایمز از اطلاعات مسیر پرواز و فیلم منتشر شده از حمله موشکی مشخص کرد که این هواپیما بین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه قبل از برخورد موشک ارسال سیگنال را متوقف کرده بود.
به گفته "ایان پچنیک" Ian Petchenik سخنگوی شرکت «فلایت رادار ۲۴» که سیگنال‌های مخابره شده از پرواز‌ها در سراسر جهان را ردیابی می‌کند، هواپیما‌های غیرنظامی با سیگنال‌ها (امواج) رادیویی شناسایی می‌شود که پیوسته از دستگاهی به نام «ترانسپوندر» در داخل هواپیما فرستاده می‌شود.
در بخشی از این گزارش آمده است: سیستم Tor یک سامانه پرتاب موشک متحرک با قابلیت حمل هشت موشک است که روی یک وسیله نقلیه یا کامیون حمل می‌شود.
این وسایل نقلیه می‌توانند بدون تکیه بر سایر زیرساخت‌های پدافند هوایی کار کنند.
آن‌ها هر دو راداری برای شناسایی اهداف و سیستم پرتاب دارند که در دهه ۱۹۷۰ توسط اتحاد جماهیر شوروی سابق توسعه یافتند.
روسیه سیستم‌های Tor را در سال ۲۰۰۵ به عنوان بخشی از معامله تسلیحاتی ۱ میلیارد دلاری و به رغم اعتراض دیپلمات‌های آمریکایی به ایران فروخت.
این سیستم همچنین به بیش از ده‌ها کشور دیگر فروخته شده است.
«جان کاکس» یک محقق سوانح هوایی و خلبان سابق در این خصوص گفت: سامانه Tor به رادار و شناسایی بصری یک هواپیما و همچنین سیگنال‌های شناسایی شده از فرستنده متکی است.
اگر شناسایی نادرست باشد یا از هواپیما جدا باشد، سیستم آن را یک تهدید اعلام می‌کند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1533401 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.