خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1533494 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

فعال کردن مکانیزم ماشه فرار از عدم اجرای مسئولیت‌های اروپایی‌هاست

ایسنا | سیاسی | سه شنبه، 24 دی 1398 - 16:42
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اقدام سه کشور اروپایی برای فعال کردن مکانیزم ماشه در برجام را خلاف موازین بین‌المللی دانست و گفت: این رفتار برای فرار از عدم اجرای مسئولیت‌های اروپایی‌ها است.
ايران،آمريكا،ماشه،نظامي،توان،تعهداتش،مكانيسم،ديدند،تعهدات،فعال،…

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اقدام سه کشور اروپایی برای فعال کردن مکانیزم ماشه در برجام را خلاف موازین بین‌المللی دانست و گفت: این رفتار برای فرار از عدم اجرای مسئولیت‌های اروپایی‌ها است.
سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به اقدام انگلیس، آلمان و فرانسه در فعال کردن مکانیسم ماشه در برجام گفت‌: اروپایی‌ها هم مثل آمریکا به تعهداتشان در برجام عمل نکردند.
آمریکا یک طرفه از این توافق بین‌المللی خارج شد و اروپا هم علی رغم ماندن به تعهداتش عمل نکرد که تفاوتی با خارج شدن از برجام نداشت.
وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی مطابق با مفاد برجام تعهداتش را اجرا کرد و بعد از آن با اجرا نکردن تعهدات طرفین گام‌های کاهش تعهدات را برداشت گفت: در همین شرایط بود که آمریکا سردار سلیمانی، این رزمنده خستگی ناپذیر ملت ایران را به شهادت رساند.
فکر می‌کرد که ایران کوتاه می‌آید اما دید که سپاه بر رجزخوانی‌های آمریکا خط بطلان کشید و پایگاه آنها از داخل ایران مورد هدف قرار گرفت.
آنها وقتی دیدند که ما نسبت به حملات وحشیانه آنها اقدام نظامی کردیم فهمیدند که تهدیدها و رجزخوانی‌هایشان تاثیری ندارد؛ لذا فعال کردن مکانیسم ماشه را در دستور کار قرار دادند.
نقوی حسینی یاد آور شد: مکانیسم ماشه برای وقتی بود که ما به تعهدات برجامی خود پایبند نبودیم.
حال آن که ایران به تمامی مفاد برجام عمل کرد.
این آمریکا بود که از برجام خارج شد و اروپا نیز به تعهداتش پایبند نبود.
به همین دلیل اجرای مکانیزم ماشه خلاف مواد برجام و توافقات و موازین بین‌المللی است.
حتما باید دستگاه دیپلماسی به این موضوع ورود جدی داشته و حقوق ملت ایران را استیفا کند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین اظهار کرد:‌ آمریکایی‌ها وقتی دیدند که نتوانستند ایران را شکست داده و ما را پای میز مذاکره بکشانند پرونده را به سمت دیگری بردند؛ رفتاری که تنها به این جهت انجام شد که آنها از انجام مسئولیت هایشان فرار کنند.
وی با تاکید بر اینکه در همین شرایط توان نظامی ایران در مقابل دشمن دارای بازدارندگی است گفت: آمریکا و اروپا در طول سالیان گذشته تلاش می‌کردند که موضوع توان نظامی و دفاعی ما را به خصوص در حوزه‌ی موشکی به عنوان شرط مذاکره قرار دهند که موفق نشدند و فهمیدند ایران کوتاه نمی‌آید و در موشک باران پایگاه عین‌الاسد و سخنرانی ترامپ همه دیدند که او چطور با حالت شکسته و ناکام محل مصاحبه را ترک کرد چون فهمید چه ضربه‌ای خورده و توان مقابله با ما را ندارد.
این همان شکسته شدن هیمنه آمریکاست که ما با تکیه بر این توان نظامی قدرت بازدارندگی در مقابل دشمن را داریم.
انتهای پیامبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1533494 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.