خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1795139 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

نسل جدید تلفن همگانی در راه هستند/ کارت‌ های تلفن شارژی می‌شوند

مهر | دانش و فناوری | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:12
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: تا پایان امسال، بخشی از تلفن‌های همگانی به‌روزرسانی شده و کارت‌های تلفن همگانی قابلیت شارژ مجدد پیدا می‌کنند.
صدري،شارژ،توجه،ايران،شركت،تلفن،مخابرات،همگاني

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شرکت مخابرات ایران، سیدمجید صدری با اعلام تعهد اجتماعی شرکت مخابرات نسبت به کسانی که همچنان نیازمند استفاده از کارت‌های تلفن همگانی هستند، گفت: اگرچه تولید کارت‌های اعتباری تلفن همگانی در دنیا به دلیل فناوری قدیمی آنها منسوخ‌ شده، اما مخابرات همچنان با توجه به نیاز جامعه بر تامین ارتباط با استفاده از تلفن‌های همگانی کارتی تأکید دارد.
وی توضیح داد: در بسیاری از نقاط جهان به دلیل قدیمی بودن فناوری این نوع تلفن‌ها، ارائه این سرویس به‌طور کامل متوقف‌شده و هزینه‌های نگهداری و تامین تجهیزات این تلفن‌ها تقریبا ۳ برابر درآمدزایی آنها است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: مخابرات در راستای شعار ارتباطی فراگیر با توجه به کم شدن تولید کارت‌های اعتباری تلفن همگانی در نظر دارد تا استفاده از این دستگاه‌ها را همچنان فعال باقی نگهدارد.
وی با اشاره به اینکه شرکت مخابرات ایران طرح‌های متعددی در جهت به‌روزرسانی تلفن‌های همگانی و ارائه نسل جدید کارت‌های تلفن در دست بررسی و انجام تست های تکمیلی دارد، گفت: با استفاده از دانش شرکت‌های داخلی تا پایان سال جاری، بخش عمده‌ای از این تلفن‌ها به‌روزرسانی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران افزود: در روش جدید به‌روزرسانی سعی شده که کاربران تلفن‌های همگانی همچنان از کارت‌های تلفن در اختیار خود استفاده کنند و بعد از اتمام اعتبار آن بتوانند نسبت به شارژ و استفاده مجدد از آن اقدام کنند.
صدری با بیان اینکه پس از انجام این به‌روزرسانی، کارت‌های تلفن یک‌بار مصرف موجود به کارت‌های تلفن قابل شارژ تبدیل می‌شود، گفت: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از کارکرد تلفن‌های همگانی مربوط به بخش‌های متراکم گروه خاص جمعیتی مثل (ندامتگاه‌ها، خوابگاه‌ها، پادگان‌ها و غیره) است، تلاش خواهد شد، ارتباطات هم‌وطنان در سراسر کشور را به بهترین شکل ممکن پایدار نگهداریم.
به گفته وی، فاز اول اجرای این پروژه به‌زودی از استان تهران آغاز خواهد شد.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1795139 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.