خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1552470 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دولت انگلیس: مخالف برگزاری همه پرسی استقلال اسکاتلند هستیم

مهر | بین‌الملل | سه شنبه، 24 دی 1398 - 16:27
دولت انگلیس هرگونه موافقتی را برای برگزاری همه پرسی استقلال در منطقه اسکاتلند به شدت رد کرد.
اسكاتلند،پرسي،انگليس،برگزاري،منطقه،استقلال

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، دولت انگلیس به صورت رسمی اعلام کرد که هیچ تصمیمی برای برگزاری همه پرسی مجدد استقلال در منطقه اسکاتلند ندارد.
در همین ارتباط موافقت نخست وزیری انگلیس با برگزاری همه پرسی استقلال در منطقه اسکاتلند رد شده است.
«بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس در این ارتباط اعلام کرده که برگزاری همه پرسی اسکاتلند تنها به یک بن بست سیاسی در این منطقه منجر خواهد شد که پیش از این نیز طی یک دهه گذشته با آن مواجه شده بود.
جانسون این را نیز افزوده که «نیکولا استورجن» قبلاً در سال ۲۰۱۴ وعده داده بود که همه پرسی را تنها یک بار در طول عمر یک نسل از شهروندان برگزار خواهد کرد، نه بیشتر.
در عین حال در واکنش به مخالفت نخست وزیر انگلیس با برگزاری همه پرسی اسکاتلند، استورجن با انتشار توئیتی حزب حاکم محافظه کار را به نادیده گرفتن دموکراسی متهم کرده و گفته است که اسکاتلند حق انتخاب خود را خواهد داشت.
درخواست‌ها برای برگزاری همه پرسی استقلال اسکاتلند از آن زمان افزایش یافت که ناسیونالیست‌های اسکاتلندی در انتخابات اخیر انگلیس اکثریت مطلق آراء را در این منطقه از آن خود کردند و نتایج بهتری نسبت به انتخابات سال ۲۰۱۷ کسب کردند.
آنها توانستند ۴۸ کرسی از ۵۹ کرسی اسکاتلند در پارلمان را از آن خود کنند.
نیکولا استرجن پس از این پیروزی در انتخابات پارلمانی گفته بود که نتایج نشان می دهد که باید به اسکاتلند حق انتخاب داد.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1552470 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.