خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1786964 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

بی‌اعتمادی استرالیا به استراتژی آمریکا در افغانستان

جهان | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:06
فرمانده سابق ارتش استرالیا با غیرقابل پیش‌بینی خواندن استراتژی آمریکا در افغانستان اظهار داشت که رویکرد دولت ترامپ سبب می‌شود تا «کانبرا» روابط خود با واشنگتن به عنوان یک متحد استراتژیک را مورد بررسی قرار دهد.
كشور،آمريكايي،خروج،افغانستان،نيروهاي،استراليا

، «ماریس پین» وزیر خارجه استرالیا اظهار داشت: این کشور نگرانی‌های بزرگی درباره خروج احتمالی نیروهای آمریکایی از افغانستان دارد.
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیماین مقام استرالیایی تصریح کرد: تغییر جهت شرکای کلیدی در چنین زمانی سبب نگرانی شدید استرالیا می‌شود.«پیتر لیهی» فرمانده ارتش استرالیا در سال‌های 2002 تا 2008 نیز در این باره اظهار داشت که ابهامات درباره تعهد آمریکا در آینده درباره خاورمیانه باید سبب تجدیدنظر استرالیا درباره اتحاد با این کشور شود.وی افزود، غیرقابل پیش‌بینی بودن ترامپ و تصمیم‌های ناگهانی وی به هیچ عنوان مناسب ایجاد و یا حفظ یک استراتژی نیست.فرمانده سابق ارتش استرالیا ادامه داد که این کشور به دلیل غیرقابل پیش‌بینی بودن ترامپ باید درباره اینکه آیا آمریکا در طولانی مدت می‌تواند متحد استرالیا باشد فکر کند.چندی پیش رسانه‌های غربی گزارش دادند، کاخ سفید در نظر دارد تا حدود 7 هزار نظامی خود را از افغانستان خارج کند، با این حال ترامپ هنوز تصمیم در این باره را اعلام نکرده است.برخی کارشناسان بر این باورند که کاهش احتمالی نیروهای آمریکایی در نتیجه درخواست طالبان برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان است، اما این گروه همواره تاکید کرده که خواستار خروج همه نیروهای خارجی از افغانستان است و تا آن زمان به درگیری با نیروهای امنیتی افغان و خارجی ادامه می‌دهد.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1786964 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.