خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

هیچ حادثه تروریستی در مراسم اربعین رخ نداد

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:05
فرمانده ناجا گفت: در مراسم اربعین امسال هیچ حادثه تروریستی رخ نداد.
فرمانده،ناجا،امنيت،سردار،اشتري،نيروي،انتظامي،مراسم،زائران،اربعين

سردار اشتری در یادواره عکس اربعین مطرح کرد؛
به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در مراسم یادواره عکس اربعین حسینی که امروز (دوشنبه ۲۴ دی ماه) برگزار شد، اظهار کرد: شاهد هستیم که از شش سال گذشته تعداد شرکت کنندگان در مراسم اربعین امام حسین (ع) افزایش پیدا کرده و این یک برکت برای مردم و کشور است.
وی افزود: عظمتی که زائران در این مراسم می‌آفرینند، باعث قوت دل مظلومان و تحقیر ظالمان جهان می‌شود و برکات و خیرات زیادی برای جهان اسلام به همراه دارد و هر سال هم به خیل زائران افزوده می‌شود و نیروی انتظامی هم افتخار دارد که خادم زائران باشد.
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به مأموریت ناجا در مراسم اربعین گفت: ما چندین مأموریت در مراسم اربعین داریم که می‌توان به ایجاد امنیت زائران و جاده‌ها و تسهیل رفت و آمد زائران اشاره کرد.
سردار اشتری گفت: امسال نیروی انتظامی حدود ۳۰ هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم به اربعین اعزام کرد که ۲۰ هزار نفر نیروی کمکی شهر‌های دیگر و ۱۰ هزار نفر نیروی‌های انتظامی شهر‌های ایلام و کرمانشاه بودند.
وی تاکید کرد: حدود ۲ میلیون زائران و هزاران خودرو برای رسیدن به مرز‌ها و شرکت در مراسم اربعین در جاده‌ها تردد می‌کنند و امسال به لطف خداوند حدود ۶۰ درصد کاهش تصادفات را داشتیم.
فرمانده ناجا با تأکید براینکه مهم‌ترین هدف ما ایجاد امنیت است، گفت: با کمک نیروی‌های ارتش و بسیج و سپاه، امنیت به بهترین شکل ایجاد شد و امسال هیچ حادثه تروریستی در مراسم اربعین نداشتیم.
البته تحرکاتی در منطقه مشاهده شد که قبل از انجام کاری خنثی شد.
وی گفت: شبی که در مهران طوفان و بارندگی رخ داد، تقریبا اکثر موکب‌ها بر اثر طوفان به هم ریخت و زائران آن شب با مشکلاتی مواجه شدند و ما نیرو‌های یگان ویژه آماده داشتیم که همه در خدمت زائران قرار گرفتند.
سردار اشتری بیان کرد: مراسم اربعین برای ما برکت است و پلیس جمهوری اسلامی ایران امروز در خدمت مردم است.
وی تصریح کرد: امروز بالاترین سرمایه ما، امنیت و اعتماد مردم به نیروی انتظامی است.
در حال تکمیل...