خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

کشور‌های حامی تروریست‌ها هیچ‌گاه دوستان خوبی برای ایران و سوریه نخواهند بود

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 12:00
رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: کشور‌هایی که با داعش و تروریست‌ها همراه بوده‌اند، هیچگاه نمی‌توانند برای ایران و سوریه دوستان خوبی باشند.
زينب،ملي،شوراي،خارجي،هيات،ايران،رئيس،پارلماني،روابط،كميسيون، ...

فلاحت‌پیشه مطرح کرد؛
به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خانه ملت، هیات ایرانی که به سوریه سفر کرده است در بدو ورود مورد استقبال روسای کمیته‌های امنیت ملی و شورای امور عربی و خارجی و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و سوریه قرار گرفتند.
بعد از ورود، هیات پارلمانی مجلس با وزیر اوقاف سوریه در صحن حضرت زینب (س) دیدار و گفت‌وگو کردند که در این دیدار حشمت الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باید همچون مسیر اربعین شرایطی برای سفر‌های زیارتی بین امام رضا (ع) و حضرت زینب (س) فراهم شود.
به گفته وی شهدا و ایثارگران ایرانی و سوریه و دیگر مسلمانان به وظیفه خود در دور کردن فتنه بزرگ قرن بر سر مسلمانان عمل کردند لذا اکنون وظیفه ماست که با تقویت مناسبات فرهنگی، عقیدتی و سیاسی و اقتصادی روابط پایداری را میان مسلمانان ایجاد کنیم.
وزیر اوقاف سوریه نیز با اشاره به ابتکار برگزاری مراسم ولادت حضرت زینب (س) با حضور علمای شیعه و سنی سوریه توسط دولت این کشور گفت: این ابتکار برای اولین بار امسال صورت گرفت ما خوشحالیم که این حاصل خون برادران سوری و ایرانی و دیگر شهدای مقاومت امنیتی است که در سایه آن شرایط برای همکاری‌های دینی فراهم شده است.
همچنین هیات پارلمانی ایران با اعضای کمیسیون امنیت ملی و شورای امور عربی و خارجی و اعضای شورای گروه دوستی پارلمانی سوریه و ایران در محل مجلس خلق سوریه نشستی را برگزار کردند که در این نشست فیصل الخوری رئیس کمیسیون امنیت قومی سوریه ضمن خوش آمد گویی به هیات پارلمانی ایران روابط ایران و سوریه را برادرانه توصیف کرد و علت تداوم این روابط تاریخی را حمایت از جبهه مقاومت دانست که ریشه در آرمان‌های امام خمینی (ره) و مرحوم حافظ اسد دارد.
در این نشست که در محل مجلس خلق سوریه برگزار شد، فیصل الخوری، رئیس کمیسیون امنیت قومی ضمن خوش آمدگویی، روابط دو کشور را برادرانه توصیف و علت تداوم این روابط تاریخی را حمایت از جبهه مقاومت دانست که ریشه در آرمان‌های امام خمینی (ره) و مرحوم حافظ اسد دارد.
همچنین رئیس کمیسیون امنیت قومی مجلس سوریه اضافه کرد: کشور‌هایی که در جنگ سوریه نقش تخریبی داشته‌اند به هیچ وجه در بازسازی سوریه نقش نخواهند داشت.
فلاحت پیشه نیز با اشاره به نقش رزمندگان و شهدا در به ناکامی کشیدن فتنه بزرگ وظیفه مجالس و دولتمردان را در به ثمر نشاندن تلاش‌های رزمندگان خطیر خواند و گفت: آن دسته کشور‌هایی که با داعش و تروریست‌ها همراه بوده‌اند، هیچگاه نمی‌توانند برای ما دوستان خوبی باشند.
تعمیق روابط اقتصادی، سیاسی و مذهبی نیز از دیگر تأکیدات رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود.
انتهای پیام/