خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

طرح آبرسانی مجتمع قرناوه مراوه تپه افتتاح شد

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:58
مراوه تپه- با حضور وزیر نیرو، طرح آبرسانی مجتمع قرناوه مراوه تپه افتتاح شد.
سالم،بهداشتي،مند،تپه،شرب،مراوه،بهره،آب،مجتمع

به گزارش خبرنگار مهر، صبح دوشنبه، با حضور وزیر نیرو، طرح آبرسانی مجتمع قرناوه مراوه تپه افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان در این مراسم اظهار کرد: با اجرای این طرح چهار روستای شهرستان مراوه تپه که از ابتدای پیروزی انقلاب به وسیله ناوگان سیار آبرسانی می شد، از نعمت آب شرب پایدار و سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.
بهزاد هرمزی افزود: با افتتاح مجتمع قرناوه ۴۵۶ خانوار از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.
وی هزینه بهره برداری از این طرح را ۴۷هزار و ۴۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: خط انتقال آب به طول ۹.۲ کیلومتر، شبکه توزیع آب به طول ۱۲.۱ کیلومتر، احداث پنج باب مخزن به حجم ۹۰۰ متر مکعب و سه باب ایستگاه پمپاژ از پروژه های بهره برداری مجتمع آبرسانی قرناوه است.
هرمزی در توضیح مجتمع قرناوه، گفت: این مجتمع که ۱۶ روستا تحت پوشش دارد، بیش از ۱۰ هزار نفر از جمعیت روستاهای شهرستان مراوه تپه را از آب شرب پایدار و سالم و بهداشتی بهره مند کرده است.
وی پیشرفت فیزیکی مجتمع قرناوه را ۹۰ درصد اعلام کرد و افزود: تاکنون ۵۱ میلیارد ریال هزینه شده و ۳۳ میلیارد ریال هم برای تکمیل این مجتمع اعتبار نیاز است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان از اجرای ۸.۳۵ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع این مجتمع خبر داد و اضافه کرد: در سال های گذشته حجم اجرای مخازن مجتمع یک هزار و ۴۶۰ متر مکعب بوده که در سال جاری علاوه بر آن حجم یک هزار و ۱۵۰ مترمکعب به بهره برداری رسیده است.
وی با بیان این که حفر و تجهیز سه حلقه چاه و چهار دهنه بهسازی چشمه انجام شده، افزود: در سال جاری مطابق موافقت نامه استانی و ملی، مبلغ ۲۸ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که با آن چهار روستای باقیمانده از ابتدای انقلاب به وسیله ناوگان سیار آبرسانی می شدند از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.
هرمزی در خاتمه ضمن یادآوری این که ۶۰ روستای شهرستان مراوه تپه تحت پوشش قرار دارد، گفت: ۱۲هزار و ۱۹۴ خانوار روستاهای شهرستان مراوه تپه از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.