خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

۲۰۰ قرارداد در حوزه عمرانی و مرمت ابنیه‌های تاریخی همدان منعقد شد

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:55
همدان - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: امسال ۲۰۰ قرارداد در حوزه عمرانی و مرمت ابنیه‌های تاریخی استان منعقد شده است.
حوزه،استان،گردشگري،همدان

علی مالمیر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه سال ۹۷ به علت میزبانی رویدادهای بین‌المللی حوزه گردشگری سال موفقیت‌آمیزی برای استان همدان بوده است، بیان کرد: امسال با استفاده از ظرفیت‌های گردشگری؛ استان همدان را در سطح کشور به نحوه مطلوب معرفی کردیم و ظرفیت‌های استان همدان را به گردشگران شناساندیم.
وی با اشاره به وجود محدودیت‌های اعتباری عنوان کرد: حوزه گردشگری استان همدان در مقایسه با سال ۹۴ با بیش از ۱۰ برابر افزایش اعتبارات همراه بوده است.
مالمیر افزود: با مشارکت گرفتن از بخش خصوصی و بخش‌های دیگر همچون شهرداری‌ها، دهیاری‌ها در حوزه گردشگری شاهد رشد حضور گردشگران در استان همدان بودیم.
وی همچنین با بیان اینکه امسال ۲۰۰ قرارداد در حوزه عمرانی و مرمت ابنیه‌های تاریخی استان همدان منعقد شده است، گفت: از این تعداد ۱۴۷ مورد در حوزه مرمت ابنیه‌های تاریخی بوده و مابقی در حوزه زیرساخت‌های گردشگری در روستاهای هدف و منطقه‌های نمونه گردشگری مدنظر قرار گرفته است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان عنوان کرد: تاکنون بیش از ۳۷ میلیارد تومان برای این اقدام هزینه شده است.