خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 03 اردیبهشت 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

امنیت تنها در حصار مرز‌ها ایجاد نمی‌شود

باشگاه خبرنگاران | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:50
امام جمعه موقت تهران گفت: آن‌های که فکر می‌کنند امنیت را می‌توان در حصار مرز‌های کشور ایجاد کرد، نگاه سطحی دارند.
لبنان،خلق،بسيج،استكبار،تهران،اسلامي،امنيت،جمعه،موقت،امام،حجت ...

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فر مطرح کرد؛
به گزارش خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فر امام جمعه موقت تهران در مراسم یادواره عکس اربعین حسینی که امروز (دوشنبه ۲۴ دی ماه) برگزار شد، اظهار کرد: اگر بخواهیم در کنار رویداد بزرگ پیروزی انقلاب اسلامی به چند رویداد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در نیم قرن اخیر اشاره کنیم، می‌توانیم به پیاده روی اربعین حسینی اشاره کنیم.
وی افزود: امروز بیش از ۱۴۰۰ سال از حادثه عاشورا می‌گذرد و همیشه افراد زیادی از جمله بزرگان دین در مراسم پیاده‌روی اربعین شرکت می‌کنند.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: در گذشته در روز اربعین اجتماع بزرگ و سنگینی در کربلا ایجاد می‌شد، اما تفاوت معنایی زیادی با اربعین سال‌های اخیر دارد و راهپیمایی اربعین با تحول عمیقی در چند سال گذشته رو به رو شده است.
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فر گفت: پیاده‌روی اربعین، خلق زیبا‌ترین همبستگی را نشان می‌دهد و جمع کثیری از علمای شعیه و سنی در آن شرکت می‌کنند.
شاید آنچه ما امروز در دنیای اسلام می‌بینیم، ترجمه زیبایی از زیارت اربعین است.
وی افزود: رسالت انبیاء بیرون آمدن جامعه انسانی از جهل و آراسته شدن به لباس علم است، زیرا جهل ریشه گمراهی است.
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فر گفت: استکبار جهانی داعش را خلق کردند تا ثابت کنند پیروان امام حسین (ع) قدرت مدیریت ندارند و همین موضوع منجر به خلق قدرتی دیگر در عالم اسلام شد.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: امروز امت اسلامی به این حقیقت رسیده است که نظام سلطه کمترین ترحمی را برای انسان و انسانیت قائل نیست و آنجا که منافع خود در میان باشد، دست به بدترین جنایت‌ها می‌زند.
وی ادامه داد: پیاده‌روی اربعین رمز امنیت لبنان و فلسطین و رمز پایداری یمن است.
حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی‌فر گفت: استکبار جهانی اخلاق، معنویت و دیانت را هدف قرار می‌دهند و هدف اصلی آن‌ها نشانه گرفتن عزت ملت ایران است و اربعین راه ماندگاری است.
وی افزود: مدرسه عاشورا پیام‌های روشنی دارد و مهم‌ترین آن دینداری در سخت‌ترین شرایط است.
امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه آن‌هایی که فکر می‌کنند امنیت را می‌توان در حصار مرز‌های کشور ایجاد کرد، نگاه سطحی دارند، گفت: نگاه این افراد سطحی و کوتاه مدت است، زیرا امنیت ملت‌های اسلامی به هم گره خورده و واقعیت‌های خارجی ثابت کرده است که امت‌های اسلامی یک هویت یکسان دارند و هویت، امنیت و اقتدار آن‌ها به هم گره خورده است و ما در کنار یکدیگر می‌توانیم در مقابل استکبار بایستیم و امروز ملت ایران، لبنان، فلسطین، عراق و ترکیه کنار هم هستند.
وی افزود: امروز بسیج ایران در کنار بسیج حشد الشعبی عراق و حزب الله لبنان و بسیج قدرتمند فلسطین است.
انتهای پیام/