خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 01 مرداد 1403
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تداوم سرما در کشور/ تهران بارانی می‌ماند

انتخاب | برگزیده، اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:50
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش برف و باران در استان‌های قزوین، تهران و البرز از افت شدید دما و ماندگاری هوای سرد در روزهای پایانی هفته‌ جاری خبر داد.
البرز،برف،ابري،تهران،دي،باران،غرب،بارش

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش برف و باران در استان‌های قزوین، تهران و البرز از افت شدید دما و ماندگاری هوای سرد در روزهای پایانی هفته‌ جاری خبر داد.
احد وظیفه ضمن پیش‌بینی شرایط جوی کشور طی روزهای آینده، اعلام کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی، امروز (دوشنبه ۲۴ دی) برای غرب، جنوب غرب، بخش‌هایی از شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه امروز به تدریج با شکل‌گیری جریانات شمالی روی خزر، ابرناکی و بارش در سواحل غربی دریای خزر رخ خواهد داد، گفت‌: فردا و پس فردا (سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۵ و ۲۶ دی) در خوزستان، چهارمحال‌بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، غرب استان‌های فارس و اصفهان بارش باران و در مناطق کوهستانی و سردسیر بارش برف ادامه‌ خواهد یافت.
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه بعدازظهر روز چهارشنبه (۲۶ دی) سامانه بارشی دیگری از غرب و جنوب غرب وارد ایران می‌شود، تصریح کرد: این سامانه ضمن تشدید بارش در جنوب غرب، بارش برف و باران در مناطق غربی ، مرکزی و دامنه های البرز را به دنبال خواهد داشت.
به گفته وظیفه، با عبور متناوب سامانه بارشی طی روزهای پایانی هفته‌ جاری، افت قابل ملاحظه دما و ماندگاری هوای سرد در غالب نقاط کشور به خصوص در نیمه شمالی پیش‌بینی می‌شود.
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد شرایط جوی پایتخت طی روز جاری، گفت‌: امروز (دوشنبه ۲۴ دی) آسمان تهران ابری، در برخی ساعات همراه با بارش باران و برف و وزش باد و در بعد از ظهر با کاهش ابر همراه خواهد بود.
حداکثر و حداقل دمای تهران امروز هفت و یک درجه سانتیگراد است.
وظیفه در پایان تاکید کرد: فردا (سه‌شنبه ۲۵ دی) هوای تهران کمی ابری همراه با وزش باد تا حداکثر و حداقل دمای ۱۰ و صفر درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
همچنین تهران در روز چهارشنبه (۲۶ دی) کمی ابری تا نیمه ابری، در بعد از ظهر ابری با احتمال بارش باران و با حداکثر و حداقل دمای ۱۰ و منفی یک درجه سانتیگراد خواهد بود.