خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1786120 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

ثبت یک گونه پرنده شکاری جدید در استان همدان

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:47
همدان - معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان از ثبت یک گونه پرنده شکاری جدید به نام جغد جنگلی در استان همدان خبر داد.
حفاظتي،حشرات،صفي،پستانداران،جغد،محيط،جمعيت،حفاظت،زيست

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان، مهدی صفی خانی افزود: حین انجام مأموریت یگان حفاظت محیط زیست در حوالی شهرستان تویسرکان یک گونه پرنده شکاری جدید به نام جغد جنگلی که تا کنون از استان گزارش نشده بود توسط یکی از کارکنان اداره حفاظت محیط زیست همدان ثبت شد.
صفی خانی ادامه داد: طی بررسی های به عمل آمده از روی عکس تهیه شده مشخص شد که گونه مذکور جغد جنگلی با نام انگلیسی Tawny owl و نام علمی Strix aluco است.
وی گفت: این گونه به دلیل شکار از پستانداران کوچک به ویژه جوندگان و نیز حشرات نقش مهمی در کنترل جمعیت گونه های تحت تغذیه خود دارد و از اهمیت اکولوژیک خاصی برخوردار است.
وی اظهار کرد: این گونه به طور کلی در جنگل های پهن برگ، بلوطی، برگ ریز و یا مخلوط حتی مناطق شهری و حاشیه شهر و روستاها از جمله پارک ها، باغ های بزرگ، مزارع دارای درخت و سازه های ساخت انسان زیست می کند.
وی در خصوص وضعیت حفاظتی این گونه بیان کرد: در حال حاضر به علت منطقه پراکنش وسیع، روند جمعیتی پایدار و اندازه جمعیت بسیار بزرگ، در وضعیت کمترین نگرانی قرار دارد اما از جهت نقش اکولوژیکی مهم و قرارگیری در رأس هرم غذایی و کنترل جمعیت پستانداران کوچک و حشرات دارای ارزش حفاظتی بوده و در فهرست پرندگان حمایت شده ایران است.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1786120 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.