خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 15 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

تجارت ما آموزش و پژوهش است/ اگر مردم از ما رضایت نداشته باشند، صندلی‌های دانشگاه خالی می‌ماند

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:46
طهرانچی گفت: باید دانشگاهی اجتماعی باشیم که از مردم است و اگر مردم از ما راضی نباشند، صندلی‌های دانشگاه خالی می‌ماند.
عضو،تجارت،پذيرش،آزمون،متناسب،دانشجوي،قرار،آموزش،آينده،علمي،ك ...

خلاصه خبر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی:
به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد در جلسه‌ای با رئیس، معاونان، مدیران، اعضای هیئت علمی و جمعی از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد‌های لاهیجان، رودسر و لنگرود و مرکز سیاهکل با ابراز خرسندی از حضور در جمع این دانشگاهیان اظهار داشت: خوشحالم که در یک بازدید از پیش برنامه‌ریزی نشده فرصتی دست داد تا از واحد لاهیجان بازدید کنم و در این جلسه حضور یابم.
دانشگاه باید تغییرات شرایط را درک کند
لزوم توسعه هوشمند منطقه‌ای در دانشگاه آزاد
در شهرستان لاهیجان که تجارت چای، برنج، خاویار و کلوچه رونق ملی و جهانی دارد، آیا واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی توانسته‌اند در رشته‌های مدیریت بازرگانی، مهندسی صنایع و...
وی افزود: برای پاسخ به این سؤالات و تقویت نقش دانشگاه آزاد اسلامی در شهرها، توسعه هوشمند منطقه‌ای را در دستورکار قرار داده‌ایم، چرا که دانشگاه آزاد اسلامی منطقه‌ای و بلکه شهری است.
فعالیت‌های این دانشگاه باید متناسب با ظرفیت‌های منطقه باشد، همانطور که ظرفیت‌ها و مزیت‌های شهرستان لاهیجان با کرمان و زاهدان متفاوت است، فعالیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در این مناطق نیز باید متفاوت و متناسب با ویژگی‌های منطقه باشد.
پذیرش دانشجوی بدون آزمون تهدیدی برای دانشگاه آزاد نخواهد بود
وی در پایان با اشاره به احتمال پذیرش دانشجوی بدون آزمون در دانشگاه‌های دولتی، گفت: با توجه به کاهش تعداد دانشجو، احتمالاً دانشگاه‌های دولتی از سال آینده پذیرش دانشجوی بدون آزمون را آغاز خواهند کرد، اما این موضوع تهدیدی برای دانشگاه آزاد اسلامی محسوب نمی‌شود، چرا که ما رویکرد فعالیتی خود را تغییر خواهیم داد، ضمن اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مزیت چابکی در تصمیم‌گیری و در کنار مردم بودن را دارد و قرار است طرح‌های جدی برای احیای اشتغال در منطقه داشته باشیم که این موضوع موردتوجه مردم قرار خواهد گرفت.