خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

چهارشنبه، 19 بهمن 1401
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

به زودی با موتور جستجوی دانش‌بنیان دیپی بر‌می‌گردیم ...

آیا سیاست مشت امنیتی حکومت سودان در سرکوب انقلابیون موفق خواهد بود؟

باشگاه خبرنگاران | یادداشت | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:45
با آغاز ناآرامی‌های شهر عَطبره در سودان در ۱۹ دسامبر گذشته، قیام مردمی به سرعت سراسر این کشور، شهر‌ها و روستا‌های آن را درنوردید و مثل آتشی در انبار کاه افتاد.
ناآرامي،مشت،متوسل،گريبان،آهنين،سوداني،سياست،نيروهاي،جوانان،ع ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، شعار ناآرامی ها در سودان از بدو آغاز، براندازی حکومت عمر البشیر از راه های مسالمت آمیز بود.
رسانه های سودانی گفته اند که حکومت به منظور سرکوب تظاهرات شمار زیادی از نیروهای امنیتی و پلیس و نیروهای بدنام واکنش سریع را به خدمت گرفته است؛ این نیروها متهم به ارتکاب جنایت جنگی و تجاوز در دارفور هستند.
واکنش های منطقه ای در قبال حوادث سودان بسیار ناچیز و ضعیف است و همه منتظرند ببیند روزهای آینده چه پیش خواهد آمد.
مصر به عنوان بزرگترین همسایه سودان در دوران ریاست جمهوری سیسی حال و روز مشخصی دارد لذا کاملا طبیعی است که از حوادث سودان تأثیر بپذیرد؛ در این راستا هر تغییری در داخل سودان رخ دهد، قاهره بزرگترین استفاده یا زیان را خواهد دید.
لذا سکوت این کشور در قبال حوادث سودان و عدم اتخاذ موضع مشخص در قبال حوادث این کشور، عجییب و شگفت آور است.
کشورهای عضو شورای همکاری نیز به رغم تمام اختلاف های پیدا و پنهان خود اما در قبال حوادث سودان و بحرانی که گریبان گیر این کشور شده است مواضع یکسانی دارند.
کشورهای آفریقایی هم که معمولا در اعلام مواضع رسمی خود تعلل میکنند اهمیت چندانی به حوادث سودان نمی دهند.