خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1777083 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

قیمت شیرخام در استان خراسان جنوبی باید منطقه‌ای شود- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:44
مدیرعامل اتحادیه دامداران خراسان جنوبی گفت: پیشنهاد می‌شود در بحث شیر با توجه به نوسانات قیمت بهترین کار منطقه‌ای کردن قیمت شیر خام است.
تشكلات،استان،جنوبي،خراسان،غريبي،دامداران،بحث،دام

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، جواد غریبی صبح امروز در جلسه هیئت اندیشه‌ورزی سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی با محوریت بررسی وضعیت دام در استان اظهار داشت: یک میلیون و 500 رأس دام سبک و سنگین در استان وجود دارد.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دومین استان از نظر تعداد شتر است افزود: یکی از دلایل خروج دام نوسانات قیمت ارز است.
مدیرعامل اتحادیه دامداران خراسان جنوبی با اشاره به واردات دام بیان کرد: اگر دامی که داریم را حفظ کنیم نیازی به ورود دام نخواهیم داشت.
غریبی تصریح کرد: صادرات معقول دام نیز در آینده نزدیک مشکل دامداران را برطرف خواهد کرد و اگر دولت دلسوزانه ورود پیدا کند مشکلات برطرف می‌شود.
وی با بیان اینکه کشور ایران جزو کشورهایی است که در بحث گاو شیری با کشورهای بزرگ رقابت می‌کند خاطرنشان کرد: در بحث دام سبک نیز باید این اتفاق بیفتد.
مدیرعامل اتحادیه دامداران خراسان جنوبی یادآور شد: در بحث شیر با توجه به نوساناتی که داریم بهترین کار منطقه‌ای کردن قیمت شیر خام است.
غریبی تصریح کرد: در بحث دام دولت باید سیاست‌های حمایتی را در دستور کار قرار دهد.
وی تأکید کرد: اگر تشکلات و تعاونی‌های دامداری تعطیل شوند، صنعت دامپروری ضربه می‌خورد چراکه تشکلات و تعاونی‌ها بازوی حمایتی و رابط بین بهره‌برداران و متولیان است.
انتهای پیام/ تبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1777083 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.