خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1757184 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

فعالیت۳.۵میلیون ایرانی شاغل درخارج ازکشور/۳۰هزار نفرشان بیمه شدند

مهر | اجتماعی و حوادث | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:44
مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی گفت:سه ونیم میلیون ایرانی شاغل در خارج از کشور فعالیت دارند که ازاین تعداد ۳۰ هزار نفر بیمه شده هستند.
نفر،خارج،خارجي،اتباع،بيمه

به گزارش خبرگزاری مهر، احمدرضا خزاعی تصریح کرد: تشکیل اداره کل اتباع از شهریور سال ۹۴ بوده است و این اداره کل در سه بخش شامل بیمه اتباع خارجی، بیمه ایرانیان خارج از کشور و انجام توافقنامه های دوجانبه وچندجانبه فعالیت می کند.
و مبنای قانونی بیمه اتباع خارجی ماده ۵ قانون تامین اجتماعی است.
وی خاطرنشان کرد: ۹۰درصد اتباع خارجی افغانستانی هستند که از این آمار، یک و نیم درصد اتباع خارجی درهرمزگان حضور دارند و شامل ۲۴ هزار و ۱۹۵ افغانستانی است.
خزاعی ادامه داد: ازسال ۵۴ لغایت ۹۴ تعدادبیمه شدگان خارجی ۳ هزار و ۳۰۰ بوده است اما با تلاش‌هایی که انجام گرفته ازسال ۹۴لغایت ۹۷ این تعداد به ۴۳هزار نفررسیده است.
وی گفت: از۴۳هزار نفر بیمه شده اتباع خارجی ۷۵درصد که شامل ۳۲هزار نفر هستند مجرد و فاقد تبعی هستند.
مدیرکل اتباع تامین اجتماعی اظهارداشت: افرادی که که دارای پروانه کارنیستند ولی دارای اقامت قانونی هستند می توانند از طریق بیمه اختیاری یا زنان خانه دار بیمه شوند.
وی در خصوص بیمه ایرانیان خارج ازکشور یادآور شد: سه ونیم میلیون ایرانی شاغل در خارج از کشور فعالیت دارند که ازاین تعداد ۳۰ هزار نفر بیمه شده هستند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1757184 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.