خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

سه شنبه، 07 آذر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

چرا آمریکا لهستان را برای میزبانی نشست ضدایرانی خود انتخاب کرده است؟

باشگاه خبرنگاران | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:40
دولت آمریکا قرار است در ادامه‌ی آنچه از مدت‌ها پیش «کمپین فشار علیه ایران» نامیده، یک نمایش جدید را طی ماه آینده در پایتخت لهستان روی صحنه ببرد.
دليل،واشنگتن،ميزباني،ورشو،ضدايراني،كشورهاي،اروپايي،موضوعات،ا ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، وزیر امور خارجه آمریکا جمعه گذشته در جریان تور خود به کشورهای منطقه از قصد واشنگتن برای برگزاری یک نشست بین‌المللی علیه ایران در شهر ورشو، پایتخت لهستان، خبر داد.
دولت آمریکا قرار است این شوی جدید را در ادامه‌ی آنچه از مدت‌ها پیش «کمپین فشار حداکثری علیه ایران» نامیده، به اجرا بگذارد اما چرا واشنگتن با وجود داشتن متحدان سنتی و شناخته‌شده در اروپا مانند انگلیس، فرانسه و آلمان، یک کشور اروپایی درجه دو را برای برگزاری این نشست ضدایرانی انتخاب کرده است؟
پاسخ این سوال را می‌توان در نگاه تقریبا یکسان دولت جدید لهستان با دولت دونالد ترامپ در خصوص مسائل مربوط به اتحادیه اروپا جستجو کرد.
پایگاه تحلیلی نشنال نیز در گزارشی دلیل همسویی مواضع لهستان با آمریکا را چالش دولت جدید این کشور با اتحادیه اروپا و نیاز آن به تقویت روابط با آمریکا عنوان کرده است.