خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1795189 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

جشنواره‌های موضوعی بهترین فرصت برای دیده شدن فیلم‌های کوتاه است- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:38
کارگردان برجسته کشور گفت: جشنواره‌های موضوعی بهترین فرصت برای دیده شدن فیلم‌های کوتاه است.
قوت،قرآني،سازان،تاثيرگذار،موضوعي،تسنيم،اشاره،جشنواره،كوتاه،فيلم

داریوش غریب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس با اشاره به جشنواره فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس تسنیم اظهار داشت: باید به جوانان در حوزه فیلم کوتاه توصیه کرد که برای ساختن فیلم بلند به سراغ ساختن فیلم کوتاه نروند و یکی را بهانه دیگری نکنند.
وی ادامه داد: فیلم کوتاه ارزش و جایگاه خود را دارد و مثل یک رباعی است و دقیق باید روی ارزش‌های آن متمرکز شد و در این صورت می‌توان به ساخت فیلم بلند هم دست یافت.
غریب‌زاده جشنواره‌های موضوعی چون جشنواره تسنیم را برای فیلم سازان یک فرصت دانست و افزود: جشنواره‌های موضوعی اعم از هر شکلی بسیار خوب و تاثیرگذار برای هنرمندان و فیلم سازان است.
این کارگردان ادامه داد: بعضی آثار فیلم کوتاه به دلیل پرداختن به موضوعات خاص در بعضی از جشنواره‌ها راه نمی‌یابد به همین دلیل جشنواره‌های موضوعی بستری مناسب برای دیده شدن این بخش از فیلم‌های کوتاه است.
غریب‌زاده با اشاره به قالب فیلم‌سازی برای مفاهیم قرآنی اظهار داشت: با نگاه ساده به احادیث اولیا خدا و کتاب خدا درمی‌یابیم که بهتر زندگی‌ کردن و کمتر لطمه زدن و دنیا را زیباتر دیدن از توصیه‌ها است که همه این مفاهیم الهی در قالب فیلم به خوبی توسط مخاطبان دریافت و درک می‌شود و تاثیرگذار خواهد بود.
وی با اشاره به نقطه قوت فیلمسازان جوان تصریح کرد و گفت: فیلم‌سازان امروز با توجه به تجربه بصری که دارند با سینما و امکانات دیجیتالی که در اختیار دارند می‌توانند اثر بهتری ارائه بدهند و این نقطه قوت است.
این مستندساز بیان کرد: از نقاط ضعف فیلم‌سازان امروز عدم مطالعه و پژوهش آنان است که سبب ضعف آثارشان می‌شود.
غریب‌زاده با اشاره به تاثیر جشنواره در آثار فاخر قرآنی گفت: در سال‌های آینده می‌توان شاهد در سطح بین المللی این جشنواره را برگزار کرد چرا که شهر مشهد به عنوان یک مغناطیس دینی با وجود حضرت رضا(ع)، هزاران قومیت را با عشق و اراده جذب می‌کند و این امکان را فراهم می آورد که این جشنواره پرشورتر در سطح بین‌المللی برگزار شود.
انتهای پیام/ زبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1795189 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.