خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1786120 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

متقاضیان ساخت اقامتگاه بوم‌گردی در فارس 20 میلیارد ریال وام دریافت می‌کنند- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:37
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: از محل تفاهم‌نامه سه جانبه بین بنیاد علوی، بانک سینا و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری تا سقف 20 میلیارد ریال به متقاضیان ساخت اقامتگاه‌های بومگردی در فارس تسهیلات پرداخت می‌شود.
امور،پاك،روستاها،استانداري،فطرت،توسعه،مناطق،گردشگري،فارس،روس ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی اداره کل امور روستایی و شورهای استانداری فارس، سید کمال پاک فطرت با اشاره به حمایت‌های تسهیلاتی از روستاییان برای توسعه همه جانبه روستاها به ویژه در مبحث گردشگری، اظهار داشت: از محل تفاهم‌نامه سه جانبه بین بنیاد علوی، بانک سینا و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری تا سقف 20 میلیارد ریال به متقاضیان ساخت اقامتگاه‌های بومگردی در فارس تسهیلات پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اقامتگاه‌های بومگردی با سرمایه‌ای نه چندان زیاد تاسیس می‌شود و در عین حال نقش مهمی در توسعه اقتصاد محلی ایفا می‌کند، گفت: بر این اساس هم اینک شاهد رشد فزآینده اقامتگاه‌ها و استقبال مردم محلی از ایجاد این اقامتگاه‌ها در نقاط مختلف استان هستیم.
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس با بیان اینکه 73 اقامتگاه بومگردی در استان فارس وجود دارد و تعداد متقاضیان ایجاد و تبدیل اقامتگاه‌های بوم‌گردی در این استان رو به رشد است، اظهار داشت: از حدود 500 روستای هدف گردشگری کشور، 46 روستا سهم استان فارس است.
پاک فطرت با بیان اینکه در سال‌های اخیر تلاش زیادی در راستای نهادینه کردن صنعت گردشگری با تقویت بومگردی در روستاهای استان فارس شده است، عنوان کرد: در گذشته تنها چند شهرستان فارس دارای اقامتگاه بومگردی بودند اما در حال حاضر تمام 29 شهرستان استان از این ظرفیت بهره‌مند هستند به طوری که هم اکنون در دور افتاده ترین نقاط استان نیز فعالان گردشگری به ویژه جوانان خوش فکر و فعال در قالب این اقامتگاه‌ها در حال خدمات‌رسانی به گردشگران هستند.
وی بوم‌گردی را اشتغالی نهفته در دل روستاها و فرصتی طلایی برای رونق آنها دانست و خاطرنشان کرد: واحدهای بومگردی روستایی و عشایری در استان یکی از ظرفیت‌های مهم گردشگری استان و حتی کشور است که توجه و حمایت برای احیا و استفاده از آنها می‌تواند به ایجاد فرصت‌های بیشتر شغلی برای جوانان روستایی منجر شود.
مدیرکل امور روستایی استانداری فارس تاکید کرد: با توجه به وجود ظرفیت‌های متنوع گردشگری در مناطق مختلف استان به ویژه روستاها توجه به توسعه گردشگری مناطق روستایی ضروری است و باید زمینه مناسب برای معرفی مناطق روستایی و عشایری استان به گردشگران داخلی و خارجی بیش از پیش فراهم شود.
پاک فطرت چشم انداز خوبی در حوزه اکوتوریسم به ویژه گردشگری روستایی که علاقه‌مندان آن رو به افزایش است، برای سطح استان فارس متصور شد و گفت: تعامل دستگاه‌های دیگر در این زمینه این روند را تسریع می‌کند.
انتهای پیام/ تبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1786120 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.