خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1292999 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

سودآوری سلول‌های بنیادی و تجهیزات پزشکی از ICT نیز بیشتر است/ هیچ سرمایه گذاری برای دولت بهتر از پارک‌های علم و فناوری نیست

باشگاه خبرنگاران | سلامت و پزشکی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:35
كشور،رئيس،علمي،معاون،فناوري،ستاري،مهندسي،سرمايه،علوم،پژوهش،پزشك…

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:
ستاری گفت: از حوزه‌هایی مانند سلول‌های بنیادی و تجهیزات پزشکی سودآور‌تر وجود ندارد، ارزش افزوده آن حتی از حوزه ICT نیز بیشتر است.
به گزارش حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سورنا ستاری در بیست و چهارمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی که با حضور معاون اول رئیس جمهور و سرپرست وزارت بهداشت در سالن امام جواد (ع) وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: در حوزه پزشکی در سال‌های گذشته شاهد انعظاف پذیری و همراهی حوزه پزشکی با سیاست‌های علمی و فناوری کشور بوده‌ایم و در حوزه‌هایی مانند بیوتک، سلول‌های بنیادی و تجهیزات پزشکی هر کجا هزار تومان سرمایه گذاری کرده‌ایم، سال بعد ۲۰ برابر سود کرده‌ایم و از این حوزه ها، سودآور‌تر و اقتصادی‌تر وجود ندارد و ارزش افزوده و سودآوری آن حتی بیشتر از حوزه ICT است.
وی تصریح کرد: تحقیقات و پژوهش در حوزه پزشکی به بازار، بسیار نزدیک است و نمونه‌ها و شرکت‌های موفقی ایجاد شده که سرمایه گذاری را اقتصادی می‌کند.
جهت‌گیری دانشکده‌های مهندسی به سمت حوزه پزشکی، اتفاقی بزرگ
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از جهت گیری دانشکده‌های مهندسی به سمت حوزه پزشکی به عنوان یکی از اتفاقات بزرگ و ارزشمند یاد کرد و گفت: علوم جدید می‌تواند تغذیه مناسبی برای دانشکده‌های مهندسی باشد و مرز‌های دانش برداشته شده و علوم، ممزوج شده‌اند.
در دورانی شاهد جدایی علوم از همدیگر بودیم، اما امروز به این نتیجه رسیده‌ایم که علوم باید یکی باشند و علوم بین رشته‌ای باید تقویت شوند.
هیچ سیستم مهندسی زیباتر از بدن انسان نیست و بهترین الگویی است که می‌توانیم در مهندسی داشته باشیم.
ستاری ضمن ابراز امیدواری نسبت به تداوم حمایت‌های سرپرست وزارت بهداشت و معاون اول رئیس جمهور از حوزه پژوهش، گفت: برای دولت، هیچ سرمایه گذاری بهتر از سرمایه گذاری در پارک‌های علم و فناوری نیست، چون نسبت سرمایه گذاری دولت به بخش خصوصی، یک به ده است و خوشبختانه بزرگترین شرکت‌های شتابدهنده و‌های تک منطقه، ایرانی هستند بنابراین باید نمونه‌ها و تجارب موفق شرکت‌های فناور و دانش بنیان را بیشتر نشان دهیم تا مشخص شود که از حوزه پژوهش می‌توان خلق ثروت، اشتغال و ماندگاری و جذب نیرو‌های انسانی ایجاد کرد.
حوزه پژوهش احتیاجی به صدقه دادن ندارد
وی با بیان این که مشکلات حوزه پژوهش، محدود به مشکلات مالی نیست، افزود: باید محیط و نگرش موجود نسبت به پژوهش تغییر کند، چون حوزه پژوهش، فانتزی نیست و احتیاجی به صدقه دادن ندارد و برای کشور اقتدار آفرین است.
ستاری در پایان یادآور شد: در شرایط کنونی کشور، رشد و پیشرفت چشمگیر شرکت‌های فناور و دانش بنیان کشور این سیگنال را به دولتمردان می‌دهد که سرمایه گذاری در این حوزه، اقتصادی و به صرفه است و باید موانع پیش پای جوانان را برداشت و امور آن‌ها را تسهیل کرد.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1292999 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.