خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1306337 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

10500 کودک بدون حامی در اصفهان؛ 10 هزار نیکوکار جدید به جمع حامیان ایتام پیوستند- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:32
یکی از طرح‌های مورد نیاز جامعه طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین است که خیران بسیاری مایل به مشارکت در آن هستند تا به یاری کودکان و کسانی بیایند که نیاز به حمایت و توجه دارند.
مردمي،نفر،استان،كودكان،زندگي،كميته،اصفهان،امداد،حامي،اكرام،طرح،…

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، یکی از طرح‌های پر طرفدار و مورد نیاز جامعه و نهاد خدمت رسانی مانند کمیته امداد طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین است.
در این طرح خیران و نیکوکارانی که مایل هستند مشارکت می‌کنند و هر کدام به اندازه توانایی و وسع‌شان کودک یا کودکانی را حمایت می‌کنند.
در این طرح مختصری از شرح حال فرزند و اطلاعات فردی او در اختیار حامیان قرار می‌گیرد تا آنها در صورت تمایل یک یا چند فرزند را به عنوان فرزندان معنوی خودشان انتخاب کنند.
در این طرح فرزند در خانه خود زندگی می‌کند اما زیر چتر حمایت حامی به صورت نقدی یا کالایی قرار می‌گیرد.
کودکان ایتام و فرزندان محسنین نیاز به حمایت خیران و کمیته امداد دارند تا آنها نیز بتوانند مانند سایر کودکان به صورت عادی و معمولی به زندگی و تحصیل بپردازند و دغدغه‌های مالی سبب بازماندن آنها از تحصیل و امورات زندگی نشود.
مردم استان اصفهان نیز به عنوان یکی از استان‌هایی که خیران و نیکوکاران بسیاری را در خود دارد در این طرح مشارکت می‌کنند و زیر بال و پر کودکان نیازمند را می‌گیرند.
حمایت از کودکان به زندگی و کارمان رونق می‌دهد
یکی از خیرانی که در طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین مشارکت دارد پیرامون اقدام خود در این زمینه به خبرنگار تسنیم گفت: من دو کودک را تحت حمایت خود قرار داده‌ام و معتقدم قبل از اینکه من به آن کودکان کمک کنم آنها هستند که به من کمک کرده‌اند چرا که حمایت از آنها به زندگی و کار من رونق و برکت داده است.
وی افزود: این کار آرامش بسیار زیادی به من داده است و می‌دانم که آنها هم از حمایت خوشحال هستند و هیچ چیز برای من بالاتر از این شادی نیست.
خدا را شاکرم که چنین توانایی به من داده و اگر خدا بخواهد قصد دارم کودک دیگری را نیز تحت حمایت بگیرم و تا مقطع دانشگاه این حمایت را ادامه می‌دهم.
دعوت از مردم برای مشارکت بیشتر برای حمایت از ایتام
یکی دیگر از خیران فعال به خبرنگار تسنیم گفت: مردم ما بسیار در امر خیر مشارکت دارند و استان ما نیز از جمله استان‌های یاری رسان و پیش قدم است.
اما من از مردم فهیم اصفهان می‌خواهم که بیشتر دست نیازمندان را بگیرند.
درست که مسائل اقتصادی زندگی را سخت‌تر کرده اما ما انسان‌هایی هستیم که هرگز در سختی‌ها همدیگر را رها نمی‌کنیم و شنیده‌ام که با وجود همه مشکلات مشارکت مردم و کمک‌های مردمی بیشتر شده است.
وی ادامه داد: خدا را بابت داشتن چنین مردمی شکر می‌کنم.
طرح اکرام و ایتام و فرزندان محسنین از جمله طرح‌های خوب کمیته امداد است که با مشارکت در آن می‌توانیم گره کوچکی از زندگی کودکان نیازمند باز کنیم.
کودکانی که استعدادهای خوبی دارند و می‌توانند آینده خوبی هم برای جامعه رقم بزنند.
آنها مانند فرزندان خودمان هستند.
ورود 10هزار نیکوکار جدید به جمع حامیان ایتام اصفهانی
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اصفهان در این زمینه گفت: در حال حاضر بیش از 61 هزار و 258 حامی در سراسر استان در طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین مشارکت دارند.
مهدی رنجکش افزود: امسال شاهد استقبال خوب مردم اصفهان از طرح‌های اکرام ایتام و فرزندان محسنین هستیم به‌نحوی‌که 10 هزار و 170 نیکوکار جدید در این مدت به جمع حامیان ایتام و فرزندان محسنین اصفهانی پیوستند.
وی با اشاره به روش‌های مشارکت در طرح‌های اکرام ایتام و فرزندان محسنین، گفت: مردم خیر اصفهان می‌توانند با مراجعه به واحد اکرام در دفاتر کمیته امداد در محل زندگی خود، حضور در پایگاه‌های مناسبتی این نهاد و یا مراجعه به تارنمای mohsenin.ir نسبت به قبول حمایت این فرزندان اقدام کنند.
مشارکت بیش از 61 هزار حامی در طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اصفهان افزود: در حال حاضر بیش از 61 هزار و 258 حامی در سراسر استان در این طرح مشارکت دارند که 41 هزار و 523 نفر از آن‌ها از ایتام، 18 هزار و 15 نفر از فرزندان محسنین و هزار و 720 نفر هم به‌صورت تلفیقی عهده‌دار این خیر ماندگار هستند.
وی بیان کرد: این حامیان مبالغی را در بازه‌های زمانی مشخص به‌حساب فرزندان معنوی خود واریز می‌کنند و در مناسبت‌های گوناگون نیز با اهدای کالا و خدمات دستگیر این نیازمندان هستند.
رنجکش با اشاره به جمعیت فرزندان خدمات گیرنده در این طرح‌ها، گفت: 6 هزار و 298 نفر از ایتام در سراسر استان تحت حمایت این نهاد قرار دارند که همگی دارای حامی هستند.
هنوز 10500 نفر بدون حامی هستند
وی گفت: تاکنون موفق به جذب حامی برای 10 هزار و 600 فرزند محسنین شده‌ایم و کماکان 10 هزار و 500 نفر از آن‌ها بدون حامی هستند و کمک به این نیازمندان آسیب‌پذیر به همت مردم نیکوکار استان وابسته است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اصفهان اظهار داشت: فرزندان محسنین آن دسته از نیازمندانی هستند که پدر آن‌ها در قید حیات است اما به علت بیماری یا ازکارافتادگی تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند.
فرزندان محسنین افراد دارای عزت نفسی هستند که نیازشان کمتر از ایتام نیست، کمک کردن و دستگیری را محدود نکنیم و به یاری همه کسانی برویم که به کمک نیاز دارند اما عزت و نفس و غرورشان مهم‌ترین چیزی است که باید حفظ شود.
انتهای پیام/ زبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1306337 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.