خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1773338 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

استانی شدن انتخابات مجلس مانع گردش نخبگان است

باشگاه خبرنگاران | سیاسی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:30
دبیرکل جبهه جهادگران گفت: استانی انتخابات مجلس مانع گردش نخبگان شده و موجب از بین رفتن روحیه خودباوری می‌شود.
جهادگران،وهاب،طرح،سياسي،مردمي،بصورت،عزيزي،توجه،نمايندگان،مرا ...

عزیزی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:
وهاب عزیزی، دبیرکل جبهه جهادگران در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به تصویب کلیات طرح استانی شدن انتخابات گفت: با اجرای طرح استانی شدن انتخابات مجلس، خانه ملت به انحصار صاحبان پول و قدرت در می‌آید و موجب دلسردی و نا امیدی مردم شده و کاهش مشارکت مردمی را به همراه خواهد داشت.
این فعال سیاسی تاکید کرد: استانی شدن انتخابات مجلس با قطع حلقه ارتباطی حاکمیت با مردم، مانع گردش نخبگان و از بین رفتن روحیه تلاش و خودباوری می‌شود.
در این طرح با توجه به افزایش هزینه‌های انتخابات فضا برای ورود سوداگران و دلالان برای تاثیر گذاری در انتخابات و سوء استفاده‌های بعدی نیز بیش از پیش فراهم می‌شود.
دبیرکل جهادگران ایران اسلامی تصرح کرد: اگر انتخابات مجلس شورای اسلامی بصورت استانی برگزار شود.
شناخت مردم نسبت به کاندیدا‌ها کم می‌شود در نتیجه لیست‌های تکراری سرنوشت مجلس آینده را رقم خواهند زد.
در چنین فضایی هیچ نخبه اجتماعی و دانشگاهی فرصت رقابت پیدا نمی‌کند، لذا نمایندگان بصورت لیستی در یک فضای هیجانی و سیاسی به مجلس راه پیدا می‌کنند.
وی ادامه داد: نماینده‌ای که از حمایت مستقیم مردمی برخوردار نباشد هرگز نمی‌تواند از مدیران دولتی مطالبات مردمی را دنبال کند.
این استاد دانشگاه افزود: یکی دیگر از نتایج حتمی انتخابات استانی تجمیع خدمات عمرانی و اجتماعی رفاهی در مراکز استان‌ها و محرومیت بیشتر شهرستان‌ها و شهر‌های کوچک است.
با توجه به حضور کلنی‌های جمعیتی در مراکز استانها، تمرکز و توجه نمایندگان معطوف به این مراکز می‌شود و اکثر نمایندگان برای تضمین پایگاه رای خود در مجلس بعدی، سعی می‌کنند نظر شهروندان مراکز استانی و سازمان‌های رای را جلب کنند و از اینجا به بعد آرمان‌های انقلاب در بخش محرومیت زدایی، در سایه توجه به اغنیا کم رنگ‌تر خواهد شد.
وهاب عزیزی از انتخابات شهر تهران به عنوان یک الگوی ناموفق در تجمیع انتخابات یاد کرد و افزود: انتخابات در شهر‌های تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس بصورت مشترک برگزار می‌شود.
این شهر‌ها در ظاهرتعداد ۳۰ نماینده دارند، ولی در مقام عمل و پاسخگویی انگار هیچ نماینده‌ای ندارد.
به جز چند نفر بقیه نمایندگان ارتباطی با مردم ندارند و شناخت مردم هم در حد تبلیغات انتخاباتی و معرفی لیست‌ها است، در نتیجه انتخابات استانی زمینه‌های اشرافی گری را تقویت می‌کند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1773338 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.