خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1775271 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

کاهش ۹ درصدی سزارین در بیمارستان‌های کرمانشاه

مهر | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:26
کرمانشاه_مسئول دفتر مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از کاهش ۹ درصدی زایمان سزارین در بیمارستان‌های کرمانشاه خبر داد.
خصوصي،سن،درد،كرمانشاه،كاظمي،طبيعي،باردار،بيمارستان،درصد،مادر ...

شیوا کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید براینکه براساس ابلاغیه وزارت بهداشت برروی ترغیب مادران به زایمان طبیعی تمرکز داریم، اظهارداشت: در ۹ ماه امسال موارد زایمان سزارین از ۵۴ درصد به ۴۵ درصد میان مادران شکم اولی تمام بیمارستان های دولتی و خصوصی رسیده که البته این آمار در بیمارستان های دولتی به ۴۰ درصد رسیده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته ۳۳ هزار و ۳۹ زایمان در بیمارستان های استان انجام شده است، افزود: امسال تعداد موالید در نیمه نخست ۱۵هزار و ۶۹۰ و طی۹ ماهه نیز ۲۰ هزار و ۹۱ موردبوده که اغلب مادران درسنین ۱۸ تا ۳۵ سال زایمان کرده اند.
مسئول دفتر مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: تنها ۳۲ صدم درصد مادران زیر ۱۶ سال، ۱.۶ درصد بین ۱۶ تا۱۷ سن و ۱۵.۶۳ درصد بیش از ۳۵ سال سن داشته اند و ۸۲.۴۵ درصد مادران زایمان اولی بین ۱۸تا ۳۵سال سن داشته اند.
وی بیان کرد: در استان کرمانشاه آمار مادران نوجوان باردار چندان وجود ندارد بلکه بیشتر به مهاجرین استان های دیگر مربوط می شود.
کاظمی از انجام اقدامات متعددی برای ترغیب مادران باردار به زایمان طبیعی خبر داد و تصریح کرد: کلاسهای آمادگی برای زایمان هم در بیمارستان ها و هم درمانگاه ها راه اندازی شده در بخش خصوصی هم مادران در دوران بارداری در کلاس های آمادگی زایمان شرکت و با فرآیند زایمان آشنا می شوند همچنین در یک جلسه هم پدر نوزاد در این کلاسها حضور می یابد.
وی عنوان کرد: همچنین به منظورخوشایند سازی زایمان طبیعی ساختار زایشگاه ها عوض شد به گونه ای که در تمام بیمارستان های دولتی واحدها و اتاق های تک نفره ایجاد و اجازه آوردن همراه بارعایت حریم خصوصی داده می شود.
مسئول دفتر مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: مادران باردار می توانند مامای همراه و آموزش دیده داشته باشند ات در طول زایمان علاوه بر انجام اقدامات مربوطه به ماساژمادر هم بپردازند.
وی با تاکید بر اینکه به همه بیمارستانها برنامه تکریم مادر و رعایت اخلاق حرفه ای در قبال مادران باردار ابلاغ شده است، تصریح کرد: به طورجدی درصدد توسعه روش های بی دردی زایمان هستیم و در این میان از متخصصین بی هوشی برای ترویج زایمان بی درد بهره خواهیم بردزیرا یکی از موانع روی آوردن مادران به زایمان طبیعی ترس از درد زایمان است.
کاظمی با تاکید بر اینکه مقدمات زایمان بی درد در بیمارستان ها فراهم شده افزود: به منظورترغیب مادران باردار نیازمند حمایت های فرهنگی از سوی رسانه ها و صدا وسیماونیز روی آوری قهرمانان ورزشی به این سمت و سو هستیم.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1775271 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.