خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1773419 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

موج سواری «لوپن» با اعتراضات جلیقه زردهای فرانسوی

مهر | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:25
رهبر جنبش ملی فرانسه از جلیقه زردهای این کشور خواست تا انتخابات ۱۲ می اتحادیه اروپا را به عنوان همه پرسی تائید یا رد دولت این کشور حساب کنند.
زردها،پارلمان،لوپن،انتخابات،اروپا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «مارین لوپن» رهبر حزب راستگرای جنبش ملی فرانسه که خود را برای انتخابات ۲۶ می اتحادیه اروپا آماده می کند در اظهاراتی از معترضین این کشور که به جلیقه زردها معروف شده اند خواست تا از این انتخابات به عنوان فرصتی برای بیان اعتراضات خود استفاده کنند.
اعتراضات مردم فرانسه که در واکنش به افزایش مالیات و گران شدن انرژی آغاز شده بود وارد نهمین هفته خود شده و همچنان ادامه دارد.
لوپن در این باره گفت: اگر ماکرون این هوش سیاسی را ندارد که با منحل کردن پارلمان به مردم بازگردد، پس اجازه بدهید تغییرات اساسی از طریق انتخابات پارلمانی اروپا صورت گیرد.
لوپن تلاش می‌کند با جلب نظر جلیقه زردها از این گروه در کمپین انتخاباتی خود برای پیروزی در انتخابات پارلمان اروپا استفاده کند.
انتخابات پارلمان اروپا می ۲۰۱۹ (خرداد) برگزار می‌شود و بر اساس نظرسنجی‌ها احزاب راست افراطی در سراسر اروپا می‌توانند حدود یک‌سوم کُرسی‌ها را از آن خود کنند.برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1773419 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.