خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1635608 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

قاطعانه با "سوداگران مرگ و اخلال‌گران نظام اقتصادی" در کردستان برخورد شود- اخبار استانها

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:24
نماینده ولی فقیه در استان کردستان از فرمانده انتظامی استان خواست در مبارزه بی‌امان با سوداگران مرگ و اخلال‌گران نظام اقتصادی خصوصاً قاچاقچیان کالا از هیچ کوششی دریغ نکنند.
فضاي،نماينده،فقيه،مجازي،پليس،پيشگيري،فرمانده،اعتياد،جامعه،انتظا…

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، فرمانده و مسئولان انتظامی استان با نماینده ولی فقیه در کردستان دیدار و گفت‌وگو کردند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان در این دیدار با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی پلیس، از فرمانده انتظامی استان خواست در مبارزه بی‌امان با سوداگران مرگ و اخلال‌گران نظام اقتصادی خصوصاً قاچاقچیان کالا از هیچ تلاشی دریغ نکنند.
آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی افزود: متأسفانه امروزه اعتیاد به مواد مخدر و همچنین آسیب‌های فضای مجازی، دامنگیر بسیاری از خانواده‌ها شده و پیامد‌های جبران‌ناپذیری را متوجه خانواده به‌عنوان نخستین نهاد اجتماعی کرده است.
وی گفت: افزایش روز افزون تهدیدات و آسیب‌های اجتماعی موجب نگرانی‌های اجتماعی و در نتیجه کاهش امنیت عمومی و برهم زدن نظم و انضباط اجتماعی در جامعه می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان، «فضای مجازی» را یکی دیگر از آسیب‌های اجتماعی فراگیر در جامعه عنوان و تصریح کرد: امروزه شبکه‌های اجتماعی به ابزاری برای گسترش ارتباطات ناسالم اجتماعی تبدیل شده و بنیان اخلاقی خانواده‌ها و هویت فرهنگی جامعه را مورد هدف قرار داده‌اند.
وی فشارهای اجتماعی ناشی از بیکاری، فقر اقتصادی و عدم نظارت کافی بر اعمال و رفتار فرزندان را از جمله عوامل موثر بر اعتیاد دانست و یادآور شد: اعتیاد دشمن انسان و انسانیت است و سبب فروپاشی بسیاری از خانواده‌ها می‌شود اما «مقابله»، تنها راه ریشه‌کن کردن اعتیاد در جامعه نیست بلکه نیاز به عزم ملی دارد.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه در پشت این برنامه‌های ضدفرهنگی، دشمن با تمام وجود بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال فعالیت است، خاطرنشان کرد: گسترش فرهنگ ایرانی و اسلامی و اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی خانواده‌ها از پیامد استفاده نامطلوب از این فضا، می‌تواند در پیشگیری از آسیب‌های فضای مجازی تأثیرگذار باشد.
شاخص‌های امنیتی در استان کردستان ارتقا یافت
فرمانده انتظامی استان کردستان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از وضعیت امنیت پایدار در استان اظهار داشت: آمارها حاکی از ارتقاء شاخص‌های امنیتی در کردستان است.
سردار علی آزادی محور قرار دادن عدالت، صداقت، قانون‌گرایی، وجدان کاری و ایثارگری را محور فعالیت‌های کارکنان انتظامی ذکر کرد و افزود: «تکریم ارباب رجوع و حفظ حقوق شهروندی» سرلوحه مأموریت‌های پلیس جامعه‌محور قرار دارد.
وی «پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی» و «توسعه آموزش‌های همگانی با هدف ارتقاء سطح آگاهی‌های عمومی» را یکی از مأموریت‌های پلیس جامعه‌محور بیان کرد و گفت: اصل پیشگیری از وقوع جرائم در ماموریت‌های نیروی انتظامی عجین شده است.
فرمانده انتظامی استان کردستان خاطرنشان کرد: پیشگیری اجتماعی پلیس مکمل اقدامات انتظامی است و نقش بسیار مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش جرائم در جامعه دارد.
انتهای پیام/شبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1635608 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.