خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1775249 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

دسترسی مردم به اطلاعات حقوق مدیران دولت هفته آینده در دولت بررسی می‌شود- اخبار اقتصادی

تسنیم | اقتصادی | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:19
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی از گزارش نهایی این سازمان در خصوص راه‌اندازی سامانه حقوق و مزایا به معاون اول رئیس جمهور و بررسی دسترسی عموم مردم به سامانه مذکور در جلسات هفته آینده هیئت دولت خبر داد.
مزاياي،دستگاه،انصاري،سازمان،قانون،ثبت،اداري،استخدامي،حقوق،اط ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جمشید انصاری در نشست خبری که در خصوص تکمیل مراحل راه‌اندازی سامانه حقوق و مزایای قوای سه‌گانه در سازمان اداری و استخدامی برگزار شد گفت: در قانون برنامه ششم توسعه به راه‌اندازی سامانه حقوق و مزایای کارکنان دولت اشاره شده اما حساسیت رسانه‌ها بیشتر معطوف به شفافیت دریافتی حقوق و مزایای مدیران است.
وی با اشاره به ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و تکلیف دولت برای راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا گفت: امکان تجمیع کلیه پرداختی‌ها به مدیران و مسئولان تمامی دستگاه‌های ذکر شده در حکم ماده 29 قانون فراهم شده است.
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی افزود: تنها اسناد محرمانه مربوطه به وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و انرژی اتمی است.
انصاری با بیان اینکه ما در سازمان اداری و استخدامی تنها با دستگاه‌های ذیل قانون مدیریت خدمات کشوری در ارتباط هستیم باید سامانه‌ای طراحی می‌شد که مطابق با حکم قانون اطلاعات مربوط به سایر دستگاه‌ها را دریافت می‌کرد.
وی با بیان اینکه در اسفند 96 طراحی سامانه نهایی شده بود گفت: در اردیبهشت ما دستورالعمل استقرار سامانه در تمامی دستگاه‌ها اجرایی شد و دستگاه‌ها مکلف به معرفی افرادی تحت عنوان کاربران سامانه شدند تا اطلاعات مربوط به پرداختی‌ها را در سامانه مذکور وارد کنند.
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی با اشاره به ماده 29 قانون برنامه ششم گفت: دستگا‌هها مکلف حقوق و مزایا و سایر حقوقها را در فیش حقوقی منعکس و پس از ثبت در سامانه اقدام به پرداخت کنند.
وی افزود: در مهرماه بخشنامه‌ای صادر شد تا هر دستگاه در سامانه اطلاعاتی خود دریافتی مدیران را ثبت کند تا زمان دسترسی مردم به این پرداخیت‌ها از سوی هیئت دولت مشخص شود.
انصاری ادامه داد: دستگاه‌های خارج از قوه مجریه برای ثبت اطلاعات پرداختی خود همراهی لازم را نکردند به عنوان مثال دستگاه‌های نظارتی مانند دیوان محاسبات اطلاعات خود را در سامانه وارد نکردند.
انصاری گفت: تاکنون برای 1683 دستگاه کاربر تعریف شده این در حالی است که باید برای 3946 دستگاه کاربر سامانه معرفی می‌شد.
وی گفت: 1272 دستگاه قوانین مورد عمل خود در پرداخت و اسامی کارکنان را در سامانه مذکور وارد کرده است این در حالی است که فقط 400 دستگاه اطلاعات خود را از سامانه اطلاعاتی به سامانه حقوق و مزایای خود به سامانه اداری و استخدامی ثبت رکدند.
انصاری افزود: 732990 از کارمندان اطلاعات دریافتی آنها در سامانه مذکور ثبت شده است.
رئیس سازمان امور اداری و استخدامی از گزارش نهایی این سازمان در خصوص راه‌اندازی سامانه حقوق و مزایا به معاون اول رئیس جمهور و بررسی دسترسی عموم مردم به سامانه مذکور در جلسات هفته آینده هیئت دولت خبر داد.
خبر دل حال تکمیل....
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1775249 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.