خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر:
جستجو در میان 1790893 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

10 نفر به اتهام طراحی حمله تروریستی در قزاقستان بازداشت شدند- اخبار بین الملل

تسنیم | بین‌الملل | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:18
یک گروه 10 نفره از شهروندان کشورهای آسیای مرکزی که گفته می‌شود برای انجام حملات تروریستی در شهر آلماتی آماده می‌شدند، توسط نیروهای کمیته دولتی امنیت ملی قزاقستان دستگیر شدند.
نفره،قزاقستان،آلماتي،شهر،مركزي،شهروندان،آسياي،تروريستي،گروه

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آکی‌پرس، بنا بر گزارش کمیته دولتی امنیت ملی قزاقستان، یک گروه 10 نفره از شهروندان کشورهای آسیای مرکزی که مظنون به طراحی یک حمله تروریستی در شهر آلماتی بودند در روز 10 ژانویه در این شهر بازداشت شدند.
بر اساس بیانیه‌ای که کمیته مذکور صبح امروز منتشر کرده است، سلاح، مهمات و عناصر مورد نیاز براس ساخت بمب‌های دست‌ساز با قدرت انفجاری بالا از جمله مواردی بوده که پس از دستگیری این افراد در محل اسکان آن‌ها کشف و ضبط شده است.
بر این اساس ادعا شده این افراد در ارتباط با دستورات صادر شده توسط رهبری گروه تروریستی داعش در خارج از قزاقستان فعالیت می‌کردند.
گفته می‌شود برنامه این گروه حمله به اماکن عمومی در شهر آلماتی با استفاده از بمب‌های دست‌ساز و مواد منفجره بوده است.
با این حال تحقیقات برای بررسی ابعاد مختلف موضوع و مشارکت‌کنندگان احتمالی دیگر در این طرح، همچنان در دست انجام است.
طی سال‌های اخیر با وجود شکست داعش در سوریه و عراق و از میان رفتن خلافت خودخوانده این گروه تروریستی، گفته می‌شود تمرکز داعش به شرق، به ویژه افعانستان و کشورهای آسیای مرکزی در قالب برنامه‌های تروریستی نامتقارن جلب شده است.
نگرانی دیگر مقامات امنیتی و تحلیل‌گران منطقه بازگشت شهروندان آسیای مرکزی به کشورها خود پس از تجربه جنگ برای داعش و دیگر گروه‌های تروریستی است.
اخیرا یک گروه 30 نفره از شهروندان قزاقستانی که در سوریه دستگیر شده بودند به این کشور استرداد شدند.
انتهای پیام/برچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1790893 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.