خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

برگزیده سیاسی بین‌الملل ورزشی اقتصادی اجتماعی و حوادث فرهنگی و هنری دانش و فناوری سلامت و پزشکی تصویری چند‌رسانه‌ای دین و اندیشه بازار استان‌ها یادداشت
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

آخرین اخبار به صورت آنی در موتور جستجوی خبیر: جستجو در میان 1775265 خبر

خلاصه‌ساز خبیر‌نیوز ۲۵٪ از مهمترین جملات این متن را به صورت هوشمند برای شما خلاصه نموده است.

35 درصد واحدهای صنفی در بهارستان فاقد پروانه کسب است- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnim

تسنیم | استان‌ها | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:17
رئیس اتاق اصناف شهرستان بهارستان با اشاره به فعالیت 22 هزار و 693 واحد صنفی در این شهرستان گفت: از این آمار 7 هزار و 293 واحد صنفی فاقد پروانه کسب است.
شهرستان،كالا،فعاليت،پروانه،بهارستان،واحد،واحدهاي،كسب،صنفي

جعفر درویشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بهارستان، با اشاره به روند رو به گسترش فعالیت واحدهای صنفی بدون جواز کسب و تأثیر آن بر فضای کسب و کار واحدهای صنفی قانونمند اظهار داشت: واحدهای بدون پروانه، واحدهای بدون مجوز، واحدهای زیرپله‌ای و اسامی و القابی از این دست همه یک معنا دارد و اینکه برخی افراد بدون تبعیت از قانون وارد بازار کسب و کار شده‌اند، علاوه بر آسیب‌های احتمالی به هم صنفی‌های‌ خود برای مصرف‌کننده نیز مخاطراتی به همراه دارد.
وی با اشاره به فعالیت صنوف بدون مجوز در بهارستان بیان کرد: این دست از صنوف آسیب‌هایی از جنس ایجاد رقابت نابرابر و ناسالم در بازار، کاهش کیفیت تولیدات، بی‌اعتمادی مشتری به کالای داخلی و عدم پرداخت مالیات را ایجاد می‌کند.
رئیس اتاق اصناف شهرستان بهارستان افزود: طبق تعریف قانون نظام صنفی کشور هر واحد اقتصادی که فعالیت آن در محل ثابت یا وسیله‌ سیار باشد و توسط فرد یا افراد صنفی با اخذ پروانه کسب دایر شده باشد واحد صنفی‌ شناخته می‌شود و هر فرد صنفی که فروشنده و یا سازنده و یا تولیدکننده کالا باشد و یا محصولات و یا خدمتی را برای استفاده مشتریان عرضه کند مکلف است ‌با الصاق برچسب روی کالا و همچنین با نصب تابلو در مدخل محل کسب ارزش واحد کالا، خدمت یا‌ دستمزد را به طور روشن مشخص کند.
درویشی با اشاره به فعالیت 22 هزار و 693 واحد صنفی در شهرستان بهارستان تصریح کرد: از این آمار 15 هزار و 400 واحد صنفی دارای پروانه کسب و 7 هزار و 293 واحد صنفی نیز فاقد پروانه کسب هستند.
وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: در سال جاری 822 واحدهای صنفی نیز در شهرستان بهارستان به دلیل رکود بازار یا تغییر شغل پروانه کسب خود را ابطال کرده‌اند.
انتهای پیام/حبرچسب‌ها:


سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.
[favicon بیرنیوز] سامانه هوشمند تحلیل خبر نسخه بتا ۰.۳ | 1775265 خبر
برای بهره‌مندی از وب سرویس خلاصه‌ساز متون خبیر‌نیوز، با ما در ارتباط باشید:
انتخاب و چینش خبرها در این سایت به صورت خودکار توسط جستجوگر خبر خبیر‌نیوز صورت می گیرد. خبیر‌نیوز هیچ مسئولیتی در قبال محتویات خبرها ندارد.