خبیر‌نیوز | خلاصه خبر

دوشنبه، 10 مهر 1402
سامانه هوشمند خبیر‌نیوز با استفاده از آخرین فناوری‌های هوش مصنوعی، اخبار را برای شما خلاصه می‌نماید. وقت شما برای ما گران‌بهاست.

نیرو گرفته از موتور جستجوی دانش‌بنیان شریف (اولین موتور جستجوی مفهومی ایران):

دانستنی‌های جالب درباره طب سنتی

باشگاه خبرنگاران | یادداشت | دوشنبه، 24 دی 1397 - 11:15
یک کارشناس طب سنتی در ملایر درباره درمان بیماری ها با طب سنتی توضیحاتی ارائه داد.
عوارض،اشتباه،تجويز،مداوا،درمان،سوء،زند،عباس،آبادي،مزاج،انسان ...

خلاصه خبر

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، فاطمه زند عباس آبادی ارشناس طب سنتی در ملایر افزود: پیشینه طب سنی در ایران به 3 هزار سال قبل برمی گردد و اصول طبابت در طب سنتی بر چهار طبیعت مزاج انسان یا اخلاط اربعه بوده است که شامل صفرا، دم، بلغم و سوداست و نیز بر اساس گرمی و سردی مزاج و نوع مشخصات فرد، بیمار درمان می شده است.
وی اظهارکرد: طب سنتی برای پیشگیری از بیماری ها بر روش زندگی صحیص تأکید دارد و این اصل برای افراد لازم است تا تغذیه ای متناسب با مزاج و مشخصات خاص خود داشته باشند، در واقع هر فرد اگر طبیعات مزاج یا ارگانیسم بدنی اش را نسبت به غذاهای سرد و گرم تشخیص دهد و در مصرف آنها اعتدال را رعایت کند، دچار عوارض گوارشی نمی شود.
زند عباس آبادی ادامه داد: طب سنتی، بیماری ها را به 3 دسته بیماری های سوء مزاجی، سوء ترکیبی و بیماری های تفرق و اتصال تقسیم بندی می کند و افرادی که تغذیه ای متناسب با مزاج خود از لحاظ سردی و گرمی، خشکی و رطوبت ندارند در دسته بیماری های سوء مزاجی هستند.